Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

5. Beyoğlu Sahaf Festivali Tepebaşı'ndaToplam oy: 210

Beyoğlu Belediyesi tarafından beşinci kez düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali bu yıl 6-18 Eylül 2011 tarihleri arasında Tepebaşı TRT binasının önündeki alanda gerçekleştirilecek.

 

Beylikdüzü'ndeki TÜYAP binasına taşınmadan önce TÜYAP Kitap Fuarı da bu sene Beyoğlu Sahaf Festivali'nin yapılacağı alanın altındaki binada gerçekleştiriliyordu. Ulaşım zorluğu nedeniyle pek çok okuyucu ve yayınevi kitap fuarınınTepebaşı'ndan taşınmasından halen şikayetçi.

 

6 Eylül Salı günü başlayacak ve 18 Eylül Pazar günü sonlandırlacak 5. Beyoğlu Kitap Fuarı her gün 11.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Bu seneki festivale İstanbul'un değişik semtlerinden sahafların yanı sıra, Ankara'dan gelecek bazı sahaflar da katılıyor.

 

Bu sene 72 sahafın yer aldığı Beyoğlu Kitap Fuarı, geçen sene 74 sahafın katılımıyla Taksim Gezi Parkı'nda gerçekleştirilmişti.

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Adalet Ağaoğlu'nun 85. yaşına ithafen "Türkiyenin Dert Dinleme Uzmanı" başlığı altında bir sempozyum düzenliyor. 24-25 Ekim tarihlerinde üniversitenin Santralistanbul kampüsünde gerçekleşecek etkinliğin programı şu şekilde:

 

 

Bu sene 8 Kasım'da kapılarını açmaya hazırlanan 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı açıklandı.

 

8-16 Kasım arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece'de düzenlenecek olan fuara, 750 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılacak. Fuar kapsamında 300 etkinlik ve yüzlerce imza günü düzenlenecek.

 

İngilizce yazılmış romanlara verilen prestijli Man Booker Ödülü, bu yıl Avustralya'dan Richard Flanagan'a verildi. Flanagan ödüle, Japonya'da esir düşen Avustralyalı bir cerrahın hikayesini anlattığı The Narrow Road to the Deep North adlı kitabıyla değer görüldü. Flanagan bu ödülü alan üçüncü Avustralyalı. Daha evvel Thomas Keneally ve Peter Carey de Man Booker Ödülü'nü kazanmıştı.

The School of Life İstanbul, kurucusu Alain de Botton'un katılımıyla dün Zorlu Center PSM'de düzenlenen etkinlikle açıldı.

 

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM) iş birliğiyle hazırlanan "Türkçem Benim Ses Bayrağım" Dağlarca 100 Yaşında sergisi, 15 Ekim-14 Kasım 2014 tarihleri arasında Türkiye şiirinin ustalarından Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın doğumunun 100. yılını büyük bir sergiyle anıyor.

 

Söyleşi

Öğrenciler ile söyleşi: "Edebiyatın nabzı arka sıralarda atar!"

 

Emre BAYIN

 

ŞahaneBirKitap

"Flaubert 'İşinin başındaki yazar, evrendeki tanrı gibi olmalıdır; her yerde vardır ama hiçbir yerde görünmez,' dediği ünlü sözünü 1852'deki bir mektubunda yazmıştı. 'Sanat ikinci bir doğa olduğundan, bu doğanın yaratıcısı da benzer bir işleyişe sahip olmalıdır. Bırakın her atomda, her boyutta gizli, sonsuz bir vurdumduymazlık hissedilsin.

FikriSabit

Kezban Akcalı, Türkiye'deki editör-yazar kopukluğundan ve çok satanlar listelerine bakarak yayın gündemini belirleyen yayıncılardan dert yanıyordu.

Eylül ayının ve kuşkusuz 2014 yılının yayıncılık alanındaki en büyük kaybı oldu Kezban Akcalı. Koskoca bir ömrü yayıncılığa vermiş, yayıncılığın seyrini etkilemiş bir kadının, güçlü bir ismin kaybı... 1960'lı yılların sonunda May Yayınları'nda yayıncılık hayatına başlamış, Milliyet Yayınları'nda görev almış ve Onk Ajans'ta sekiz yıl geçirdikten sonra Akcalı Ajans'ı kurmuştu Kezban Akcalı.