Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Cemalettin Latiç'e Saygı GecesiToplam oy: 9

Bosna’nın millî şairi ve Aliya İzzetbegoviç’in yakın arkadaşlarından Cemalettin Latiç için Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi tarafından, İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın desteğiyle bir saygı programı düzenleniyor. Yakın zamanda eserleri Türkçeye de kazandırılan şair için gerçekleştirilecek “Bosna’nın Millî Şairi Cemalettin Latiç’e Saygı Gecesi”ne kendisini yakından tanıyan şair ve yazarlar beraberinde Bosna-Hersek ve Türkiye’den seçkin misafirler katılacak. Etkinlik 23 Şubat Cumartesi saat 18.00’de Fatih Ali Amiri Efendi Kültür Merkezi’nde başlayacak; Leyla Yusiç’in, Latiç’in bestelenmiş şiirlerini seslendireceği programda fotoğraf sergisi ve belgesel gösterimi de yer alıyor.

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Söyleşi

Melike Yıldırım: Bazı kitaplar isimleriyle öylesine bütünleşirler ki sanki o kitabı başka hiçbir isim öylesine doğru bir şekilde anlatamaz gibi gelir.

ŞahaneBirKitap

Svetlana Aleksiyeviç, "yepyeni bir edebi tür" olarak tanımlanan, uzun bireysel monologları farklı seslerin duyulduğu bir kolaja dönüştüren özgün dokümanter tarzıyla 2015 Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülmüştü.

Editörden

Her ne kadar kitabın 5000 yıllık serüveni desek de, birçok iyi okur için kitabın tarihi, kendi serüveniyle birlikte ilerlemiştir aslında. Bizi kitaplara çeken şey, biraz da kendimizden dışarı çıkmak isteğidir. Okuduğumuz her macera, her tez ya da antitez, kitapla bizim aramızdaki gizemli bir sözleşme gibidir. Bu anlamda okumak soylu bir eylemdir de.