Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

David Bowie Kitap Kulübü kuruluyorToplam oy: 133

10 Ocak 2016'da hayatını kaybeden ünlü müzisyen, aktör ve ve prodüktör David Bowie, ardında sadık bir hayran kitlesi bıraktı. Bowie'nin oğlu Duncan Jones da şimdilerde Bowie hayranlarını bir kitap kulübü altında toplanmaya davet ediyor.

 

"Babam 'canavar' bir okurdu," diyen Duncan Jones, öncüsü olduğu online kitap kulübünde Bowie hayranlarının David Bowie'nin en sevdiği kitapları eşzamanlı olarak okumasına önayak oluyor. Bu online kitap kulübünde okunacaklar ise 2013 yılında Bowie'nin kişisel web sayfasında yer alan ve ünlü şarkıcının en sevdiği kitapları içeren 100 kitaplık bir listeden oluşuyor.

 

 

Duncan Jones kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada David Bowie Kitap Kulübü'nün ilk kitabının Peter Ackroyd'ın Hawksmoor adlı romanı olduğunu duyurdu. Kitap kulübünün bir sonraki kitabı ise 1 Şubat'ta duyurulacak.

 

Bowie'nin 100 kitaplık listesinde Albert Camus imzalı Yabancı, Vladimir Nabokov imzalı Lolita ve George Orwell imzalı 1984 gibi birçok modern klasik de yer alıyor. Kitap kulübüne dahil olmak isteyen okurlar Duncan Jones'un kişisel Twitter hesabını takip ederek gelişmelerden haberdar olabilir.

 

 


 

 

 

Kaynak: Independent

 


Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Tarih alanındaki uluslararası çalışmalarıyla tanınan bilim insanı Prof. Dr. Sanjay Subrahmanyam, bir konferans için Türkiye'ye geliyor.

 

Necip Fazıl Kısakürek’in manevi ve kültürel mirasını yaşatmak amacıyla Star gazetesi tarafından düzenlenen “Necip Fazıl Ödülleri” törenle sahiplerini buluyor.

 

Modern Türk edebiyatında bir dönüm noktası olarak nitelendirilen usta yazar Sait Faik Abasıyanık’ın beş farklı hikâyesinin radyo tiyatrosu formatıyla sahneleneceği, 17 Aralık’ta İş Sanat sahnesinde gerçekleşecek “Şehir Amber Kokacak” dinletisi İstanbullu sanatseverleri bekliyor.

 

Cengiz Aytmatov’un doğumunun 90'ıncı yılı dolayısıyla Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanlığı, Keçiören Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliğinde "Ömür Var Asra Bedel" etkinliği düzenlendi.

 

 

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen “Mağara Resimlerinden Emojiye Resim Okumaları” seminerleri İsmail Erdoğan ve Samed Karagöz’le devam ediyor. Ekim ayından beri devam eden etkinlik, 17, 24 ve 31 Aralık Pazartesi saat 18.00’de Balaban Tekkesi Kültür Evi’nde.

 

Söyleşi

Selim İleri ile edebiyat ve hayat hakkında

ŞahaneBirKitap

Kardeşlik köprüydü, herkes yerinde durdukça yıkılmayacak bir köprü, ayakları ayaklarımız olan. İki yakamız bir arada olacaktı sabit oldukça kademlerimiz. Kardeşlik perdeydi, ayrı düşsek de yırtmayacağımız bir perde, sinema perdesi değildi fakat başkalarının üzerinde kendi filmlerini oynatacağı.

 

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.