Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Doğumunun 100’üncü Yılında İlhan Berk SempozyumuToplam oy: 13

 

İlhan Berk, 100’üncü doğum gününde Arel Üniversitesi’nde anılacak. Fen Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından hazırlanan etkinlik İstanbul Arel Üniversitesi’nin Kemal Gözükara yerleşkesinde 20 Aralık tarihinde gerçekleşecek. Saat 10.30 ‘da başlaması planlanan etkinlik dört oturum şeklinde planlandı. Etkinliğin açılış konuşmalarını Prof. Dr. Muhammet Yelten, Doğan Hızlan ve Ahmet Berk yapacak. İlk oturumu Prof. Dr. Muhammet Nur Doğan, ikinci oturumu Prof. Dr. Yakup Çelik, üçüncü oturumu Prof. Dr. Handan İnci, dördüncü oturumu Prof. Dr. Abdullah Uçman yönetecek.

 

17.45’te sone erecek etkinlikte konuşmacılar İlhan Berk’in şiirlerine, poetik tutumu ve iç dünyası açısından değinirken çevirileri, denemeleri, makaleleri, anları ve mektupları hakkındaki görüşlerini de izleyicilerle paylaşacaklar. Sempozyumu izlemek isteyenler için Arel Üniversitesi'ne araçlar Beşiktaş'tan saat 09.00 ve 13.00 saatlerinde hareket edecek.

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Fransız devi Louis Vuitton, sanatseverler ve kalem, kırtasiye tutkunları için şık ve bir o kadar da lüks bir tasarıma imza attı.

Küresel arama motoru Google, özel günler için hazırladığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Yalnızca filmleriyle değil fotoğraflarıyla da sevdiğimiz yönetmen, senarist ve fotoğrafçı N

Faruk Duman, hep kitap etiketiyle yayımlanan, “Sus Barbatus!”

Söyleşi

Sanat eleştirmeni Samed Karagöz, gazete ve dergilerde çağdaş sanat hakkında kaleme aldığı yazılarını Kamçatka (Profil Yayınları) adlı kitabında bir araya topladı. Karagöz, sanat üzerine yazarken, eleştirirken sanata karşı gösterdiği tutkulu bağlılığı ve sevgiyi hiç kaybetmeden, okuru için özel bir yol haritası da çiziyor.

ŞahaneBirKitap

Edebiyat eleştirmeni Adam Kirsch, Küresel Roman - 21. Yüzyılda Dünyayı Yazmak kitabında bir romanı küreselleştiren şey nedir sorusunun yanıtını arıyor.

Editörden

Kitaplarla ilgili internet sitelerini, dergileri karıştırdığınızda karşınıza çıkan en ilgi çekici içerik, “Hangi kitabı okumalıyım?” sorusuna verilen cevaplardır. Bu cevaplar genelde ortalama bir anlayışın yansımasıdır. Kitap okumak seçkin bir eylemdir ve kitap okuyacak kişi de, bu özel eylemi gerçekleştirmek için en “seçkin” kitabı bulmalıdır.