Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

İstanbul Film Festivali Kubrick’i anıyorToplam oy: 28

Bu yıl 5 Nisan’da başlayacak olan 38. İstanbul Film Festivali, yönetmen Stanley Kubrick’i ölümünün 20. yıl dönümünde özel bir bölümle ve Otomatik Portakal göndermeli afişiyle anıyor. Festivalin afişini, sanatçı ve yazar Sebastian Bieniek, Kubrick’in kült filmlerinden Otomatik Portakal’daki Alex karakterinden esinlenerek hazırlamış. Sebastian Bieniek afişte, Bieniek-Face adını verdiği yüz boyama ve fotoğraf işlerindeki tekniği uygulamış. Afiş bu yıl Kubrick’in tüm filmlerinde gösterilecek. Festivalin yeni filmleri merakla beklenen yönetmenlerinden bazıları ise şöyle: Claire Denis, Barry Jenkins, Sebastián Lelio, Lone Scherfig, Neil Jordan, Kenneth Branagh…

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Kulis

Gülenay Börekçi İntihal mi, Esinlenme mi? ''Ben bu kitabı daha önce okumuştum!''

ŞahaneBirKitap

“Tıp gerçek bir kütüphanedir, ama doğru biçimde okunması gerekir” cümlesinden yola çıkan Kütüphanedeki Beden, Charles Dickens’tan Franz Kafka’ya, Virginia Woolf’tan Susan Sontag’a, John Berger’dan Oliver Sacks’e uzanan bir yelpazeyle zenginleşen, tıbbın toplumsal tarihini edebiyat aracılığıyla aydınlatan bir antoloji.

Editörden

 

Günümüz İngiliz romancılarından Ian McEwan’ın Soğuk Savaş döneminin “edebiyat cephesi”ni anlattığı ilginç bir romanı var; Bir Parmak Bal. Ülkemizde de yayınlanan roman bir anlamda birbirine benzemeyen üç ilgi çekici konuyu garip bir kurgu etrafında bir araya getiriyor: Gizli servis, edebiyat ve aşk.