Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

J.K. Rowling'in müstear isimle yazdığı polisiyelerden haberiniz var mı?Toplam oy: 13

Robert Galbraith ismi size tanıdık geldi mi? Pegasus Yayınları tarafından Türkçeye kazandırılan Cormoran Strike serisinin yazarı olan bu şahıs J.K. Rowling'den başkası değil aslına bakarsanız!


2007'de Harry Potter serisini bitirdikten sonra da kalemini elinden bırakmayan Rowling, hem Harry Potter evreninden çıkan yeni metinlere hem de sinema ve tiyatro prodüksiyonlarına dahil olmuştu. Tüm bunlar olup biterken de, yeterince yoğun değilmiş gibi, Cormoran Strike isimli bir özel dedektif yaratmıştı!

 

 

 

Eski bir asker ve bir rock yıldızının oğlu olan Cormoran ile asistanı Robin'in üç kitaplık macerasının ilk iki halkası başarılı bir BBC dizisine de dönüştürülmüştü.

 

Strike adlı BBC dizisinden

 

Serinin Lethal White adını taşıyan dördüncü kitabının İngiltere'deki yayın tarihi de 18 Eylül olarak duyuruldu.


Londra'nın kasvetli yüzünü aksettiren ve hayli vahşice işlenmiş cinayetlerin izini süren Cormoran Strike serisi bu sert çizgisini koruyacak gibi gözüküyor.

 

 


 

 

Kaynak: Bustle

 

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

 

 

Garanti Caz Yeşili, “İçinden Caz Geçen Filmler” ile sinema ve müziği buluşturan film gösterimlerine Kasım ayında da devam ediyor. Dünyaca ünlü müzisyenleri ağırlayan New York’un efsanevi müzik kulübü Nublu’nun ihtişamlı tarihine ışık tutan belgesel, program kapsamında 25 Kasım’da Bomontiada Alt’ta gösterilecek.

 

TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle, 10-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı sona erdi. Fuarda ARTİST 2018/28. İstanbul Sanat Fuarı Onur Ödülleri de sahiplerini buldu.

SALT ve Kadir Has Üniversitesi’nin iş birliğiyle başlatılan üç yıllık bir projeyle Reşad Ekrem Koçu’nun yarım kalmış İstanbul Ansiklopedisi’nin basılı 11 cildi ve yayımlanmamış ciltlerinin içerik çalışmalarına dair binlerce belge dijital ortama aktarılıyor.

 

Söyleşi

Gülenay Görekçi

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.