Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Kıyamet Gösterisi'nin başrolleri belli olduToplam oy: 43

Neil Gaiman, Terry Pratchett ile beraber kaleme aldıkları Kıyamet Gösterisi'ni televizyona uyarlacağını 2017 yılı başında duyurmuştuk. Neil Gaiman, Amazon Studios ve BBC Studios ortaklığıyla gerçekleştirilen ve 2018 yılında yayınlanması planlanan projenin ayrıntıları Kıyamet Gösterisi hayranları için büyük bir merak konusuydu. Geçtiğimiz günlerde okurların bu merakı biraz olsun tatmin edildi, zira Kıyamet Gösterisi'nin başrolleri belli oldu!

 

Fantastik-bilimkurgu hayranlarının Doctor Who rolüyle hatırlayacağı David Tennant bu kez karşımıza zevk ve sefa düşkünü şeytan Crowley olarak çıkarken, Crowley'nin ortağı melek Aziraphale rolünde ise Masters of Sex dizisindeki William Masters rolüyle adından sıkça söz ettiren Michael Sheen var.

 

 

 

Fantastik bir komedi olan Kıyamet Gösterisi'nin yönetmen koltuğunda ise Doctor Who ve Outlander gibi yapımların da yönetmenliğini yapmış olan Douglas Mackinnon var. 6 adet birer saatlik bölümden oluşacak olan dizinin kesin yayın tarihi ise belirsizliğini koruyor.

 

Daha evvel BBC için radyoya da uyarlanan Kıyamet Gösterisi'nin 2000'lerin başında Terry Gilliam yönetmenliğinde, başrollerinde Johnny Depp ve Robin Williams'ın yer alacağı bir sinema uyarlamasının çekilmesi gündeme geldiyse de bu proje hayata geçirilememişti.

 

 

 


 

 

 

Kaynak: Variety

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

İstanbul Kuzguncuk'ta bulunan Nail Kitabevi, "Güncel Edebiyat Buluşmaları"na da ev sahipliği yapıyor. Güncel Edebiyat Buluşmaları bu cumartesi sevilen yazarlar Nermin Yıldırım ve Hakan Bıçakcı'yı ağırlıyor.

 

Amerika'nın en prestijli edebiyat ödüllerinden biri olan Ulusal Kitap Ödülü sahiplerini buldu.

Polisiye tutkunlarını bir araya getiren Kara Hafta İstanbul Festivali, bu yıl üçüncü kez düzenleniyor. 17-18 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalin bu yılki teması ise, efsanevi MI6 ajanı James Bond karakterinin yaratıcısı Ian Fleming.

 

Ankara Sinema Derneği'nin düzenlediği Gezici Festival bu yıl 1-14 Aralık 2017 tarihleri arasında 23’üncü kez düzenleniyor. Bu yılki durakları Ankara, Sinop ve Kastamonu olan festivalde edebiyata dokunan iki film de bulunuyor: Hakan Günday'ın aynı adlı romanından uyarlanan Daha ve Barış Bıçakçı'nın Pelin Esmer'le birlikte senaryosuna imza attığı İşe Yarar Bir Şey.

İstanbul'un çeşitli semtlerinden toplamda kırk sahaf Kadıköy'ün ilk sahaf etkinliği için Haydarpaşa Garı'nda bir araya geliyor.

Söyleşi

Serhat Tolga Yıkıcı ve Ayşegül Kirpiksiz ile söyleşi:


 “Wattpad genç okuru daha iyi anlamamıza imkan veriyor.”


Ece KARAAĞAÇ

 

ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.