Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Kıyamet Gösterisi'nin başrolleri belli olduToplam oy: 27

Neil Gaiman, Terry Pratchett ile beraber kaleme aldıkları Kıyamet Gösterisi'ni televizyona uyarlacağını 2017 yılı başında duyurmuştuk. Neil Gaiman, Amazon Studios ve BBC Studios ortaklığıyla gerçekleştirilen ve 2018 yılında yayınlanması planlanan projenin ayrıntıları Kıyamet Gösterisi hayranları için büyük bir merak konusuydu. Geçtiğimiz günlerde okurların bu merakı biraz olsun tatmin edildi, zira Kıyamet Gösterisi'nin başrolleri belli oldu!

 

Fantastik-bilimkurgu hayranlarının Doctor Who rolüyle hatırlayacağı David Tennant bu kez karşımıza zevk ve sefa düşkünü şeytan Crowley olarak çıkarken, Crowley'nin ortağı melek Aziraphale rolünde ise Masters of Sex dizisindeki William Masters rolüyle adından sıkça söz ettiren Michael Sheen var.

 

 

 

Fantastik bir komedi olan Kıyamet Gösterisi'nin yönetmen koltuğunda ise Doctor Who ve Outlander gibi yapımların da yönetmenliğini yapmış olan Douglas Mackinnon var. 6 adet birer saatlik bölümden oluşacak olan dizinin kesin yayın tarihi ise belirsizliğini koruyor.

 

Daha evvel BBC için radyoya da uyarlanan Kıyamet Gösterisi'nin 2000'lerin başında Terry Gilliam yönetmenliğinde, başrollerinde Johnny Depp ve Robin Williams'ın yer alacağı bir sinema uyarlamasının çekilmesi gündeme geldiyse de bu proje hayata geçirilememişti.

 

 

 


 

 

 

Kaynak: Variety

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Sosyal medya kısa sürede birçoğumuzun hayatının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Pek çok yazar da bu genellemenin dışında kalamıyor; J. K. Rowling ya da Stephen King gibi ünlü yazarların Twitter sayesinde "bir tık" uzağımızda olmasına alıştık denebilir.

 

Misafirperverlik kültürümüzün önemli bir öğesi. Tüm dünyada misafirperverliğimizle bilinir oluşumuz boşuna değil... Ünlü yazar Charles Dickens da misafirperver biri olarak bilinirmiş; fakat ünlü masalcı Hans Christian Andersen'i 1857 yılında evinde misafir etmesi, ikili arasındaki dostluğun da sonu olmuş!

 

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi William Golding'in 1954 yılında kaleme aldığı Sineklerin Tanrısı aynı zamanda yazarın başyapıtı da sayılıyor.

Murathan Mungan İzmir Mimarlar Odası tarafından düzenlenen "Edebiyatta Mimarlık" başlıklı bir söyleşi ile İzmirli okurlarıyla bir araya geliyor.

 

 

 

Harry Potter hayranlarından oluşan aktivist grup Harry Potter Alliance ve eğitimde eşitlik sağlamak üzere çalışan She's The First adlı organizasyon cinsiyet eşitliğini savunan bir kampanya için bir araya geldi: A World Without Hermione.

 

Söyleşi

Tarkan Kaynar ile söyleşi:


"Hayvanlar her zaman ilacım olmuştur."


Ece KARAAĞAÇ

 

ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.