Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Kıyamet Gösterisi'nin başrolleri belli olduToplam oy: 140

Neil Gaiman, Terry Pratchett ile beraber kaleme aldıkları Kıyamet Gösterisi'ni televizyona uyarlacağını 2017 yılı başında duyurmuştuk. Neil Gaiman, Amazon Studios ve BBC Studios ortaklığıyla gerçekleştirilen ve 2018 yılında yayınlanması planlanan projenin ayrıntıları Kıyamet Gösterisi hayranları için büyük bir merak konusuydu. Geçtiğimiz günlerde okurların bu merakı biraz olsun tatmin edildi, zira Kıyamet Gösterisi'nin başrolleri belli oldu!

 

Fantastik-bilimkurgu hayranlarının Doctor Who rolüyle hatırlayacağı David Tennant bu kez karşımıza zevk ve sefa düşkünü şeytan Crowley olarak çıkarken, Crowley'nin ortağı melek Aziraphale rolünde ise Masters of Sex dizisindeki William Masters rolüyle adından sıkça söz ettiren Michael Sheen var.

 

 

 

Fantastik bir komedi olan Kıyamet Gösterisi'nin yönetmen koltuğunda ise Doctor Who ve Outlander gibi yapımların da yönetmenliğini yapmış olan Douglas Mackinnon var. 6 adet birer saatlik bölümden oluşacak olan dizinin kesin yayın tarihi ise belirsizliğini koruyor.

 

Daha evvel BBC için radyoya da uyarlanan Kıyamet Gösterisi'nin 2000'lerin başında Terry Gilliam yönetmenliğinde, başrollerinde Johnny Depp ve Robin Williams'ın yer alacağı bir sinema uyarlamasının çekilmesi gündeme geldiyse de bu proje hayata geçirilememişti.

 

 

 


 

 

 

Kaynak: Variety

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Hepimiz biliyoruz ki coğrafya sadece sınırlardan ibaret değildir. Sınırları oluşturan ideoloji ve politikalar edebiyatta da yansımalarını bulur. Kimi zaman politikanın yarattığı sınırlar edebiyatta bambaşka şekillerde ortaya çıkar kimi zaman da edebiyat bu sınırların keskinleştirilmesine, mekanın mümkün olduğunca politikleşmesine hizmet eder.

İnanması zor olsa da, Yerdeniz Büyücüsü bundan tam 50 yıl önce yayımlandı. Ursula K. Le Guin’in yarattığı belki de en unutulmaz karakter olan Ged’le Yerdeniz haritasını arşınlamamızın üzerinden 50 yıl geçmiş!

Haruki Murakami'nin "Barn Burning" adlı öyküsünden sinemaya uyarlanan Burning, Cannes Film Festivali'ndeki dünya galasının ardından eleştirmenler arasında büyük heyecan yarattı.

 

Bu yıl 47. kez verilen Orhan Kemal Roman Armağanı'nın sahibi Kul adlı romanıyla Seray Şahiner oldu. Şahiner’in kitabı, Turhan Günay, M. Nuri Gültekin, Erendiz Atasü, Yiğit Bener, Zülfü Livaneli, Ataol Behramoğlu ve Nazım K.

2016 yılında, Arwen Curry adlı bir gazeteci, Ursula K. Le Guin hakkında bir belgesel yapmak istediğini popüler kitle fonlama sitesi Kickstarter’dan duyurdu ve her şey bu şekilde başladı. Curry, kısa sürede, amaçladığı bütçenin iki katına ulaştı. Arada, ne yazık ki, Ursula Le Guin’i kaybettik... Birkaç gün önce, o merakla beklenen projeden ilk fragman seyirci karşısına çıktı.

 

Söyleşi

 

Emily Gould ile söyleşi // Zeynep Şen


ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.