Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Murakami uyarlaması “Şüphe” vizyona girdiToplam oy: 14

Haruki Murakami’nin “Barn Burning” adlı yaklaşık 10 sayfalık kısa öyküsünden sinemaya uyarlanan “Şüphe” vizyona girdi. İlk gösterimi Mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde yapılan film 2018 yılının en iyi filmleri arasında değerlendiriliyor. Filmin Yönetmenliğini Güney Koreli Lee Chang-dong’un yaptığı film Adana Film Festivali’nde de En İyi Film ödülünü almıştı.   

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Man Booker Ödülü’nün sahibi İngiliz Ian McEwan, son kitabı Machines Like Me’de “bizi insan yapan şeylerin” peşine düşüyor.

Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Pulitzer Ödülleri 103. kez sahiplerini buldu.

Söyleşi

Melike Yıldırım: Bazı kitaplar isimleriyle öylesine bütünleşirler ki sanki o kitabı başka hiçbir isim öylesine doğru bir şekilde anlatamaz gibi gelir.

ŞahaneBirKitap

Svetlana Aleksiyeviç, "yepyeni bir edebi tür" olarak tanımlanan, uzun bireysel monologları farklı seslerin duyulduğu bir kolaja dönüştüren özgün dokümanter tarzıyla 2015 Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülmüştü.

Editörden

Her ne kadar kitabın 5000 yıllık serüveni desek de, birçok iyi okur için kitabın tarihi, kendi serüveniyle birlikte ilerlemiştir aslında. Bizi kitaplara çeken şey, biraz da kendimizden dışarı çıkmak isteğidir. Okuduğumuz her macera, her tez ya da antitez, kitapla bizim aramızdaki gizemli bir sözleşme gibidir. Bu anlamda okumak soylu bir eylemdir de.