Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

			


Açık Unutulmuş Mikrofan
Toplam oy: 4

Kahramanların ölümünden bahsedilen yaşadığımız bu çağ, kendine has kahramanlar yaratıyor olamaz mı? Handan Acar Yıldız, Açık Unutulmaz Mikrofan'da kalbi kırık ama yenilmeyen insanların hikayesini anlatıyor. Dargın ama hayatta kalmak konusunda ısrar eden, bütün çelişkileriyle yaşamı duyumsayan ama vazgeçmeyenlerin...

 

Handan Acar Yıldız
KETEBEBu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Söyleşi

Melike Yıldırım: Bazı kitaplar isimleriyle öylesine bütünleşirler ki sanki o kitabı başka hiçbir isim öylesine doğru bir şekilde anlatamaz gibi gelir.

ŞahaneBirKitap

Svetlana Aleksiyeviç, "yepyeni bir edebi tür" olarak tanımlanan, uzun bireysel monologları farklı seslerin duyulduğu bir kolaja dönüştüren özgün dokümanter tarzıyla 2015 Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülmüştü.

Editörden

Her ne kadar kitabın 5000 yıllık serüveni desek de, birçok iyi okur için kitabın tarihi, kendi serüveniyle birlikte ilerlemiştir aslında. Bizi kitaplara çeken şey, biraz da kendimizden dışarı çıkmak isteğidir. Okuduğumuz her macera, her tez ya da antitez, kitapla bizim aramızdaki gizemli bir sözleşme gibidir. Bu anlamda okumak soylu bir eylemdir de.