Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

			


Dün Dündür
Toplam oy: 3

Selim İleri'nin önsözüyle yayımlanan Dün Dündür'de Mehmet Barlas, hayat öyküsünü, meslek anılarını, sanat ve siyaset dünyasında kurduğu dostlukları, bir başka gazeteciyle, Göksan Göktaş'la paylaşıyor. Türk siyasetinin yaşayan en önemli tanıklarından Mehmet Barlas'ın kitabını okumak aynı zamanda yakın tarihin incelikli bir okuması anlamına da geliyor aslında.

 

Mehmet Barlas Kitabı
Söyleşi: Göksan Göktaş
TURKUVAZ KİTAPBu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Söyleşi

Melike Yıldırım: Bazı kitaplar isimleriyle öylesine bütünleşirler ki sanki o kitabı başka hiçbir isim öylesine doğru bir şekilde anlatamaz gibi gelir.

ŞahaneBirKitap

Svetlana Aleksiyeviç, "yepyeni bir edebi tür" olarak tanımlanan, uzun bireysel monologları farklı seslerin duyulduğu bir kolaja dönüştüren özgün dokümanter tarzıyla 2015 Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülmüştü.

Editörden

Her ne kadar kitabın 5000 yıllık serüveni desek de, birçok iyi okur için kitabın tarihi, kendi serüveniyle birlikte ilerlemiştir aslında. Bizi kitaplara çeken şey, biraz da kendimizden dışarı çıkmak isteğidir. Okuduğumuz her macera, her tez ya da antitez, kitapla bizim aramızdaki gizemli bir sözleşme gibidir. Bu anlamda okumak soylu bir eylemdir de.