Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Kimlik Kuyusu
Toplam oy: 3

Hüsrev Hatemi, Kimlik Kuyusu’nda son dönemde yaşadığımız “kimlik bunalımı” ve “köklerden uzaklaşma” sorunlarını, “ortak miras”ı iyi tanımlamakla aşabileceğimiz fikrinden yola çıkıyor. Kimliği yeniden inşa etmenin “ortak miras nedir” sorusunun cevabını bularak mümkün olabileceğini düşünüyor. Yazara göre sandığımızdan çok fazla ortak efsanelere, ortak kültüre ve tarihe sahip olduğumuz Eski Yunan, Mısır, Anadolu, İran hatta Türklerin de yaşadığı Orta ve Uzak Doğu kültür ve tarihinin farkında olmak, kendimizi sınırsızlığı ile yeni bir sınırı tanımlayabilecek büyük bir medeniyete eklemlenme imkânı yaratabilir. Hatemi Kimlik Kuyusu’nda bu imkânın peşinde.

 

KIMLIK KUYUSU
Hüsrev Hatemi
DERGÂH YAYINLARI


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Nobel en prestijli ödüllerden biri olarak biliniyor. Özellikle “Edebiyat” ödülleri her zaman yeni tartışmalara gebe. Nobel’i alan yazarlar kadar, aday gösterilip alamayan yazarlar da bu tartışmanın konusu. Hakkında bir borsa bile var biliyorsunuz.