Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Yağmurdan Sonra
Toplam oy: 3

Dünyanın en iyi öykü yazarlarından biri kabul edilen William Trevor öyküleriyle ilk kez Türkçede. Trevor, bu kitapta ruhsal dengeleri tökezleyen, ayakta kalmak için aldatan, aldatılan, yalan söyleyen, çaresizliklerini küçük zalimliklerle örtmeye çalışan ama geçirdikleri hayati bir değişim sonrasında kendilerini duygusal bir düzlüğe ulaşmış bulan insanları anlatıyor. Ancak ilginç olan şu ki, bunları ele alırken yazar, bu düzlüğe olumlu ya da olumsuz bir değer atfetmiyor, bu duruş okuru son cümleden sonra da farklı okumalara açık olmaya davet ediyor.

YAĞMURDAN SONRA
William Trevor
ÇEV: Püren Özgören
YÜZ KITAP


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Nobel en prestijli ödüllerden biri olarak biliniyor. Özellikle “Edebiyat” ödülleri her zaman yeni tartışmalara gebe. Nobel’i alan yazarlar kadar, aday gösterilip alamayan yazarlar da bu tartışmanın konusu. Hakkında bir borsa bile var biliyorsunuz.