Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

			


Yağmurdan Sonra
Toplam oy: 0

Dünyanın en iyi öykü yazarlarından biri kabul edilen William Trevor öyküleriyle ilk kez Türkçede. Trevor, bu kitapta ruhsal dengeleri tökezleyen, ayakta kalmak için aldatan, aldatılan, yalan söyleyen, çaresizliklerini küçük zalimliklerle örtmeye çalışan ama geçirdikleri hayati bir değişim sonrasında kendilerini duygusal bir düzlüğe ulaşmış bulan insanları anlatıyor. Ancak ilginç olan şu ki, bunları ele alırken yazar, bu düzlüğe olumlu ya da olumsuz bir değer atfetmiyor, bu duruş okuru son cümleden sonra da farklı okumalara açık olmaya davet ediyor.

YAĞMURDAN SONRA
William Trevor
ÇEV: Püren Özgören
YÜZ KITAP


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Söyleşi

100. sayımızdan itibaren başladığımız Yayınevi Hikâyeleri’nde bu ay İz Yayınları editörü Hamdi Akyol var. Akyol, yayıncılık tarihimizin kilometre taşlarından olan İz Yayınları’nın kuruluşunu, daha çok hangi kitapları bastıklarını ve günümüz yayıncılık ortamının durumunu değerlendirdi.

 

ŞahaneBirKitap

“Tıp gerçek bir kütüphanedir, ama doğru biçimde okunması gerekir” cümlesinden yola çıkan Kütüphanedeki Beden, Charles Dickens’tan Franz Kafka’ya, Virginia Woolf’tan Susan Sontag’a, John Berger’dan Oliver Sacks’e uzanan bir yelpazeyle zenginleşen, tıbbın toplumsal tarihini edebiyat aracılığıyla aydınlatan bir antoloji.

Editörden

 

Günümüz İngiliz romancılarından Ian McEwan’ın Soğuk Savaş döneminin “edebiyat cephesi”ni anlattığı ilginç bir romanı var; Bir Parmak Bal. Ülkemizde de yayınlanan roman bir anlamda birbirine benzemeyen üç ilgi çekici konuyu garip bir kurgu etrafında bir araya getiriyor: Gizli servis, edebiyat ve aşk.