Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi


Yazarlar


Senem Kale

1979 İzmir doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nü bitirdi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde "90 Sonrası Çağdaş Türk Edebiyatında Kadın Yazarlar" başlıklı tezini, akademiyle uyuşmadığını fark ederek yarıda bıraktı. Ardından “Milliyet Sanat Yeni Yetenekler Eleştiri 2005 Ödülleri”nde üçüncü oldu. Dergi ve gazetelerde edebiyat yazıları yazmaya başladı ve yazı işlerinde görev aldı. Halen bir yayınevinde editör olarak çalışmakta ve İstanbul’da yaşamaktadır.

Tüm Yazıları

Söyleşi

 

Emily Gould ile söyleşi // Zeynep Şen


ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.