Vallahi içime su serpti bu makale. Yoksa kendimden şüphe etmeye başlayacaktım. Birileri "kral çıplak" diyebilmeli. Melida Hanım'ın çevresinde nasıl bir ilişkiler ağı varsa artık, kimse onun yazdıklarının edebi bir değeri olmadığını bir türlü söyleyemiyor. Ya da parlatalım biraz, nasıl olsa her kör satıcının kör bir alıcısı vardır gibi, veriyorlar tanıtımı, reklamı. (Kayıp Gül vakasından bile beter bir durum)

Radikal'deki bir makalede yazarın göklere çıkarılan edebi yeteneği ile ilgili verilen şu örnekler, Melida Tüzünoğlu'nun yeteneksiziğliğinden çok; makale yazarının ortaokul seviyesindeki espri kabiliyetini ortaya koyuyor:

"Sözcüklere –size, bunu nasıl olmuş da fark edememişim dedirten- yeni anlamlar kazandırıyor. Örneğin “çoktan seçmeli” sınavlar onun için “çok eskiden seçmeli” demek. Bu hiç aklınıza gelmiş miydi? Peki hoşunuza gitti mi? Tamam, o zaman “Cüretkar Bakteriye Ağıt” başlıklı öyküden bir alıntıyla devam edelim. Bu öyküde bir sprey şişesiyle –evet, bir sprey şişesiyle- sohbet ederken bir formül üretiveriyor yazar: “Pislik eşittir toz miktarı çarpı temizlik takıntısı, bölü kişilik bölünmesi.”

Nasıl ama, enfes değil mi? Benim de dilim tutuldu bu aydınlanmadan sonra...

53%
47%