Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

KÜNYE

Sahibi 

 

Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. 

 

 

 

Dijital Yayınlar Genel Müdürü 

 

MUSTAFA YÜCE 

 

 

 

Tüzel Kişi Temsilcisi ve Genel Müdür 

 

YASEMİN GEBEŞ 

 

 

 

Genel Yayın Yönetmeni 

 

MUSTAFA AKAR 

 

 

 

Yazı İşleri Müdürü 

 

İLKER NURİ ÖZTÜRK 

 

 

 

Görsel Yönetmen 

 

MEHTAP TUNÇEL

 

 

 

Kapak ve Sayfa Tasarımı

 

SEMA TÜRK BAYAZİT

 

 

 

Reklam Genel Müdür Yardımcısı

 

SEMA TUGAN VARCAN

 

 

 

Üretim Planlama Müdürü

 

KAMİL BEYAZAL
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

 

ŞEFİK ÇALIK

 

 

 

Basım Yeri

 

Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.

 

5. Levent Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No: 29

 

Eyüpsultan/İstanbul

 

 

 

Yönetim Yeri

 

Turkuvaz Medya Grubu

 

5. Levent Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No: 29

 

Eyüpsultan/İstanbul

 

Turkuvaz Dergi: (0212) 354 30 00

 

 

 

 

SABİTFİKİR’E Nasıl Ulaşırsınız?

 

Tüm D&R Mağazalarında

 

 

 

www.facebook.com/sabitfikircom

 

www.twitter.com/SabitFikir

 

www.instagram.com/sabitfikir

 

 

 

Mail: editor@sabitfikir.com

 

 

 

© "Her hakkı saklıdır.Bu dergide yer alan yazı, makale, fotoğraf ve illüstrasyonların elektronik ortamlar da dahil olmak üzere çoğaltma hakları Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Yazılı izin olmaksızın kullanılamaz."

 

 

 

 

Yasal Uyarı Sabitfikir.com Web Sitesi’ni ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. (Bundan böyle kısaca “Site” olarak anılacaktır). Sitenin sahibi Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. olup, site üzerinde her tür organizasyon, kullanım ve tasarruf yetkisi Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Lütfen siteyi kullanmadan önce Yasal Uyarıları dikkatle okuyunuz.

 

 

1.İşbu site üzerinde her tür organizasyon, kullanım ve tasarruf yetkisi Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.’ye ait olup, siteye girmek ve kullanmakla sitenin kullanım ve sözleşme kurallarını “Kullanıcı/Kullanıcılar” sıfatıyla (Site’ye erişen gerçek ve tüzel kişiler) kabul etmiş bulunuyorsunuz. Bu koşulları kabul etmediğiniz taktirde Site’yi kullanmaktan vazgeçiniz. Site’de yer alan ve yer alacak olan ve Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. tarafından yapılan kullanıma, içeriklere, uygulamalara ve kullanıcılara yönelik her türlü beyanlar da dahil Kullanıcı/Kullanıcılar işbu Yasal Uyarıları kabul etmekle söz konusu beyanları da kabul etmiş sayılacaktır.

 

2.Kullanıcı/Kullanıcılar; “Site”de yer alan hiçbir bilginin ve içeriğin tavsiye, öneri vb. niteliğinde olmadığını, “Site”de yer alan uzman görüşleri de dahil olmak üzere tüm bilgilerin, haber ve yazıların genel bilgi ve haber vermek amacıyla yer aldığını kabul ve beyan ederler. Kullanıcı/Kullanıcılar ayrıca Site üzerinden görüntülediği içeriklerle ilgili herhangi bir hukuki işlem başlatmak istemesi halinde, gerekli yasal yükümlülükleri ve yasal prosedürleri yerine getirmek zorunda olduğunu, söz konusu yükümlülükler ve prosedürlerle ilgili olarak “Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.”nin herhangi bir bilgi ve sorumluluğunun bulunmadığını kabul ve beyan eder.

 

3.Kullanıcı/Kullanıcılar suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkâr, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği “Site”de paylaşamaz buna benzer yorumlarda bulunamazlar. Bu tür bir içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk münhasıran içeriği ve/veya yorumu gönderene Kullanıcı/Kullanıcılar’a aittir. Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş., Site’de, Kullanıcı/Kullanıcılar tarafından paylaşılan içerikler arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin Sitede yayınlamama hakkına münhasıran sahiptir.

 

4.Kullanıcı/Kullanıcılar, “Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.”nin, Site’de diğer Kullanıcı/Kullanıcılar tarafından sağlanan içerikler de dahil olmak üzere her türlü bilginin, içeriğin, ilanın ve/veya görselin gerçekliğini, orijinalliğini, güvenliğini, doğruluğunu araştırma, bu içeriklerin internet üzerinden teşhirinin hukuka uygun olup olmadığını tespit etme sorumluluğu bulunmadığını, söz konusu içeriklerden ve bunlar sebebiyle ortaya çıkabilecek zararlardan dolayı Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.nin, Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. çalışanlarının ve yöneticilerinin sorumluluğu bulunmadığını kabul ve beyan eder.

 

5.Kullanıcı/Kullanıcılar; Site üzerinde gerçekleştirdiği işlemlerde ve yazışmalarda; işbu Yasal Uyarılar hükümlerine, Site’de belirtilen tüm şart ve koşullara ve yürürlükteki mevzuata, ahlak kurallarına uygun olarak hareket edeceğini, Site üzerinden kendisi tarafından yüklenen içeriklerde ilgili mevzuatın gerektirdiği önlem ve prosedürleri yerine getirmek zorunda olduğunu, bu kural ve koşulları anladığını ve kabul ettiğini beyan eder. “Kullanıcı”nın “Site” dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir.

 

6.Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde Kullanıcı/Kullanıcılar’ın kendisinde bulunan bilgilerini ilgili yetkili makamlarla paylaşma hakkını haizdir.

 

7.Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. “Site” de sunulan hizmetleri ve içerikleri her zaman ve hiçbir bildirimde bulunmadan değiştirebilme; Kullanıcı/Kullanıcılar’ın sisteme yükledikleri bilgileri ve içerikleri Kullanıcı/Kullanıcılar da dahil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. Şu kadar ki; Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

 

8.İşbu Siteye girilmesi veya sitenin kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek her tür ihtilaf Türk kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri münhasıran yetkilidir. “Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.”nin Kullanıcı/Kullanıcılar’ın bulunduğu ülkede dava açma hakkı saklıdır.

 

9.Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. Site’de mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli şekilde kontrol etmektedir. Ancak tüm itinalı çalışmaya rağmen, Site’deki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir. Site’deki bilgi ve içeriklerim güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, yorum ve görüşlerin belli bir amaca uygunluğu ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya içeriklere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir sarih ya da zımni garanti vermemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır.

 

10. Site üzerinden başka sitelere link verilmesi mümkündür, Turkuvaz Haberleşmeve Yayıncılık A.Ş. link verilen sayfalardaki bilgilerin doğruluğunu garanti etmemekte, herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır. Bu sayfaların bir kısmı Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.dışındaki kuruluşlar tarafından ve o kuruluşların sorumluluğunda düzenlenmekte olup, ilgili sayfaların kullanımı Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.’den bağımsız şekilde ilgili kuruluşun koşul ve şartları tahtında gerçekleşir, Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.bu sayfa ve bağlantılı hizmetlerin kullanımı konusunda bir sorumluluk almamakta ve herhangi bir tavsiyede bulunmamaktadır. Bu siteleri kullanımla doğabilecek zararlar kullanıcının kendi sorumluluğundadır. Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. bu tür link verilen sayfalara erişimi, kendi yazılı muvafakatine bağlayabileceği gibi, Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.’in uygun görmeyeceği linklere erişimi her zaman kesebilir.

 

11.Site’nin (arayüz, ilan veri tabanı, içerik veri tabanı, tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tüm elemanları Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.’ye ait ve/veya Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanılmaktadır. Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. uygulamalarının, Site’de yer alan bilgilerin ve Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.’nin telif haklarına tabi çalışmalarının yeniden satışı, paylaşılması, dağıtılması, sergilenmesi ve üçüncü kişilerin erişimine sunulmasına Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. tarafından izin verilmemektedir. İzin verilmeyen kullanımı gerçekleştiren Kullanıcı/Kullanıcılar, Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.’nin ve üçüncü kişilerin uğradıkları zararları mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil olmak üzere karşılamakla yükümlü olacaklardır. Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.’nin; Site ve Site üzerindeki uygulamaları ve içerikleri, bilgileri, telif haklarına tabi çalışmaları, ticari markaları, ticari görünümü veya Site vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hak, ticari bilgi ve know-how”a yönelik tüm hakları saklıdır.

 

12.Kullanıcı/Kullanıcılar işbu Yasal Uyarılar’dan doğabilecek ihtilaflarda “Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş”in kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.'yi yemin teklifinden beri kıldığını ve bu maddenin HMK 193. Madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. İşbu Yasal Uyarıların herhangi bir hükmünün geçersizliği, yasaya aykırılığı ve uygulanamazlığı, Yasal Uyarıların geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü etkilemeyecektir.

 

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.