Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Dünya Şiir Günü Bursa'da KutlanıyorToplam oy: 987

Dünya Şiir Günü Bursa'da Bursa Setbaşı Şiir Akşamları adıyla kutlanıyor. Kutlamalar kapsamında Bursa Yazın ve Sanat Derneği bir de şiir ödülü verecek. Programla ilgili bilgiler şöyle:

DÜNYA ŞİİR GÜNÜ

I.BURSA SETBAŞI ŞİİR AKŞAMLARI VE BUYAZ ŞİİR ONUR ÖDÜLÜ TÖRENİ PROGRAMI:

TARİH: 21 MART 2010 PAZAR
YER: BARO LOKALİ
SAAT: 16.00

I.BÖLÜM:


SETBAŞI ŞİİR AKŞAMLARI I.ŞİİR DİNLETİSİ
1.Dünya Şiir Günü Bildirisi'nin Okunması (Bildiri:Özdemir İNCE)
2.Bursalı Şairlerden Şiir Dinletisi:

Mehmet Kaplan - Gülsün Işıldar - Mustafa Muharrem(Tüfekçi)- Süreyya Güven- Hilmi Haşal- Halime Yıldız- İhsan Deniz- Muhsine Arda- Güney Özkılınç- Nuri Demirci- Hüsam Kurt- Muharrem Sönmez- Halide Yıldırım- Turgut Tüfekçibaşı- Ayhan Sarıoğlu- Bedriye Sönmez- Cüneyt Özkurnaz- Taştan Çıralar- Meriç Utku- Alev Kutluözen- İsmail Tekin- İmre Erten- Şaban Akbaba-

Müzik: Dilek Görgülü.

II.BÖLÜM:

BUYAZ ŞİİR ONUR ÖDÜLÜ 2010 ÖDÜL TÖRENİ
1.Metin Güven ve Bursa: Nuri Demirci Bildirisi
2.Metin Güven'in Şiiri:Kedi Gözleri: Hilmi Haşal Bildirisi
3.Metin Güven Şiirlerinden Örnekler: Muharrem Sönmez.
4.Metin Güven'e Buyaz Şiir Onur Ödülü Plaketi Sunumu.

Yöneten: Güney Özkılınç

Sevgili BUYAZ Üyeleri, sevgili Bursalılar ve şiirseverler, davetlimizsiniz.

Katılmanız dileğiyle

Bursa Yazın ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu.

NOT:

BUYAZ ONUR ÖDÜLLERİ BİLGİSİ:

Öykü ya da şiir alanına katkısı olmuş, yaşayan yazıncılara, "iyi ki aramızdasınız ve yazıyorsunuz; değerinizi biliyor, emeğiniz için teşekkür ediyoruz" gerekçesiyle verilen Bursa Yazın ve Sanat Derneği (BUYAZ) 2010 öykü ve şiir onur ödülleri belli oldu.

2010 BUYAZ ÖYKÜ ONUR ÖDÜLÜ; öyküye, öykücülüğümüze çokyönlü katkılarından ötürü M. SADIK ASLANKARA'ya verildi.

2010 BUYAZ ŞİİR ONUR ÖDÜLÜ de şiire ve şiirimize katkılarından ötürü Metin Güven'e verildi.

2005 yılından beri her yıl verilen Buyaz Onur Ödüllerinin önceki sahipleri de şu isimlerdir:

Buyaz Öykü Onur Ödülü: Nadir GEZER (2005), Oktay AKBAL(2006), Talip APAYDIN(2007), Tarık Dursun K. (2008) ve Özcan Karabulut (2009).

Buyaz Şiir Onur Ödülü: İhsan ÜREN(2005), Arif DAMAR(2006), Cevat ÇAPAN(2007), Başaran (2008) ve Kemal Özer(2009).

2010 BUYAZ ÖYKÜ ONUR ÖDÜLÜ 13-14 Şubat BURSA II. ÖYKÜ GÜNLERİ etkinlikleri içinde  düzenlenen bir törenle M.Sadık Aslankara'ya verildi.  2010 BUYAZ ŞİİR ONUR ÖDÜLÜ de 20-21 Mart Buyaz I.SETBAŞI ŞİİR AKŞAMLARI etkinliği içinde düzenlenen bir törenle Metin Güven'e sunulacak.

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (İTEF) İtalya Özel programıyla sanatseverlerin karşısına çıkıyor. 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında ekranlara gelecek olan etkinlikler sayesinde İtalya'ya ve İtalyan edebiyatına uzanan yeni bir yol açılacak.

 

 

Sanat Kritik’in yeni podcast serisi, Seval Şahin’in editörlüğünde dinleyicilerle buluşuyor. “Yaz Sıcağında Bir Esinti” başlıklı serinin ilki 120. doğum yıldönümü vesilesiyle Ahmet Hamdi Tanpınar’a ayrıldı. Dergâh Yayınları’nın desteğiyle hayata geçen projeye farklı alanlardan birçok yazar, şair, sanatçı ve akademisyen katıldı.

Kültür Sanat Şehir dergisi Z, 5. kez okur karşısında. Zeytinburnu Belediyesi tarafından yayımlanan tematik dergi, “kütüphane” konusunu mercek altına alıyor. 508 sayfa boyunca insanlık tarihinin bilinen en eski dönemlerinden günümüze kadar farklı kültürlerde kütüphanenin seyri, kütüphanenin unsurları, kütüphaneciler, kütüphane sahipleri ve kütüphane literatürü inceleniyor. 

Türk edebiyatının usta ismi Sait Faik Abasıyanık'ın hatırasını yaşatmak amacıyla her yıl bir öykücüye verilen "Sait Faik Hikâye Armağanı" bu kez Şermin Yaşar'ın oldu.

 

Sosyal medya paylaşımları, konuşmalar, anketler, veriler gösteriyor ki pandemi günlerinde evde geçen zamanın ciddi bir kısmını kitaba ayırdık. Türkiye ve dünya genelinde İNSAMER'in yaptığı araştırma kitap yayımı ve okuma oranlarındaki artışa odaklanıyor. Kitapyurdu ve Idefix sitelerinden alınan veriler de korona istatistiklerine katkı sunuyor.

 

 

 

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.