Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Mi̇ss Sarajevo & Veya Kendi̇nden Kaçan Bi̇r Adam
Toplam oy: 358

Bir filarmoni orkestrası savaşın sesini bastırabilir mi? Bir güzellik yarışması savaşın kurallarını ne ölçüde altüst edebilir? Sivil direnişin en kuvvetli örneğini gösteren Saraybosna halkını dramatik bir şekilde değil, onlarla yakınlık kuran bir gözlemle ele alıyor Ingrid Thobois. Dünyanın farklı ülkelerinde öğretmenlik yapan yazar, birçok alanda kalemiyle ödüller kazandı. İstanbul’da yaşayan Thobois, Sollicciano’dan sonra Türkçedeki ikinci romanıyla okur karşısında. Miss Sarajevo, hem kişisel bir tarihin hem de yakın dünya tarihinin sızlayan yaralarının arasından geçen bir yolculuk anlatısı olarak dikkat çekiyor.

MİSS SARAJEVO &
VEYA KENDİNDEN
KAÇAN BİR ADAM
Ingrid Thobois
ÇEV: Özge Akkaya
SALTOKUR YAYINEVİ


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.