Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Veba Geceleri
Toplam oy: 412

Osmanlı’ya bağlı Minger Adası’nda veba salgını baş gösterince Sultan Abdülhamit önce Sağlık Başmüfettişi kimyager Bonkowski Paşa’yı, onun arkasından da genç ve başarılı Doktor Nuri’yi salgını durdurması için adaya gönderir. Birkaç yeni misafirin de eklenmesiyle ada ahalisi vebaya karşı tek yürek olur. Ancak karantina yasakları, gelenekler, ölüm tehditleri ve aşklar yeni hikayeleri ortaya çıkartır. Nobel ödüllü Orhan Pamuk’un 5 yıldır çalıştığı Veba Geceleri, salgın, karantina, devlet ve birey konularını bir masal havasıyla tartışıyor.

VEBA GECELERİ
Orhan Pamuk
YAPI KREDİ YAYINLARI


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.