Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap


küçük İskender'le Sözünü Sakınmadan (Video)


 

Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen ve giderek artan bir ilgiyle takip edilen Sözünü Sakınmadan sohbetlerinin dördüncüsünde, eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş şair küçük İskender’i ağırlarken, okurlar da her zamanki gibi soru ve yorumlarıyla sohbete dahil oldular. 500 kadar edebiyatseverin katıldığı etkinlik katılımcılara keyifli bir atmosfer sundu.

 

Sohbete Seyhan Erözçelik’in bir şiiriyle başlayan küçük İskender,  ‘Marjinal şair’ sıfatından yeni kuşak sanatçılara, şairlik ve şiir yazmaktan okuma kültürüne pek çok konu üzerinde durdu. Sohbet boyunca dinleyenler arasında bulunan diğer şair dostlarına, onu konuk eden eleştirmenlere takılan ve bazı yazarlara da göndermeler yapan şair, yakın zamanda kaybettiğimiz Seyhan Erözçelik’i sık sık andı.

 
Toplam oy: 1651

Yorumlar

Yorum Gönder


sen başka birşeysın ya. adamsın adam

40%
60%

Oh, çok teşekkür ederim. İlk fırsatta temin edip okuyorum Seyhan Erözçelik'i ve Yağmur Taşı'nı.

43%
57%

Seyhan Erözçelik'in şiirinin adı İÇ. Şairin Yağmur Taşı adlı kitabındadır. İlginize teşekkürler.

46%
54%

En başta okuduğu şiir Seyhan Erözçelik'in hangi şiiri? Biliyorsanız söyler misiniz? Sevgilime okuyasım var, çok istedim, bulamadım.

Buraya yorum olarak yazabilirsiniz. Düzenli girip bakacağım.

Sevgiler...

41%
59%

nasıl ki nazım hikmet ve edip cansever şiir dalında tanrı ise iskedner ve murathan mungan da peygamber dir tapmak anlamında söylemiyorum gerçek ten de bunlar ve toplumcuu gerçekçiler (...) harika İNSANLAR...

46%
54%

O sohbet hem sigarasız hem birasız olmaz bence,çok çok iyi yapmış.

25%
75%

iskender farkını yine koymuş ortaya, bir kez daha hayran oldum. izlediğim sohbetlerin en güzeli, en yararlısı, en soluksuzuydu. ayrıca 'elif' göndermelerine de bayıldım..

33%
67%

açık havadayız, ve sigara içmek niye hala saygısızlık olarak nitelendirilir anlamam, heleki kendisi kendi rızasıyla içiyorsa, maske takmamayı ogrettıgı ıcın topluma saygısı var belkide.

34%
66%

kendisine saygısı var zaten ki orada!! bunun sigarayla ne alakası var ne kadar sığ bir düşünce...

38%
62%

şiirini metnini tekniğini acıklanamayacak her seyi açıklama denemesi iskenderin en kötü ve yanlışş şiiri metni ve tekniği....

45%
55%

Çok tatlı sohbetti...Tekrar izleyebiliyor olmak teknolojinin en güzel hediyesi olsa gerek :)

30%
70%

Cemaat sohbeti değil bu ikaria, isterse sigara içer, isterse alkol. adam ne ise öyle konuşuyor, öyle davranıyor. Kendisi gibi olan bir insandan da sanattan, şiirden konuşurken maklube yemesini bekleyemezsin.

33%
67%

Sigarasız sohbet mi olur, ne iyi etmiş..

39%
61%

Elinde sigara sohbete gelmiş. İnsanın önce kendisine saygısı olur!!!

44%
56%

Yeni yorum gönder

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.