Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

7. Sanal Kitap Fuarı BaşladıToplam oy: 1026


İdefix 7. Sanal Kitap Fuarı
Türkiye'nin en büyük online kitap satıcısı idefix.com, artık okurlar için bir klasik haline gelen Sanal Kitap Fuarı'nın bu yıl yedincisini düzenliyor. 12 Kasım - 22 Aralık 2009 tarihleri arasında düzelenen 7. Sanal Kitap Fuarı, alışılagelmiş indirimlerin dışında, ödüllü yarışmalar, okurlara imzalı kitaplar gibi bir dolu sürprizle okuyucuların karşısına çıkıyor.

Yüzlerce yayınevi, %25-50 arası indirim, ödüllü alıntı yarışması:
Sanal Kitap Fuarı'na geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye'nin tüm önde gelen yayınevleri katılıyor. NTV Yayınları'ndan, İthaki'ye, Altın Kitaplar'dan İletişim Yayınları'na ikiyüzü aşkın yayınevi Sanal Kitap Fuarı'ndaki yerlerini aldılar bile... Edebiyatseverlerin heyecanla beklediği, bilgi sınayan, hafıza zorlayan hız ölçen Sanal Kitap Fuarı Alıntı Yarışması'nın bu yılki ödül sponsoru Microsoft. Her günün birincilerinin ve tüm günler toplamının birncisinin ayrı ayrı birçok ödül kazanacağı yarışmanın bu sene de daha önceki yıllarda olduğu gibi büyük bir çekişmeye sahne olması bekleniyor. Ayrı fuar süresi boyunca en çok birinci olan yarışmacı, Microsoft'tan kazandığı hediyelerin yanı sıra idefix.com'dan seçeceği 20 romanın sahibi olacak.

Yaşar Kemal Ormanı Hazır! Sıradaki orman hangi yazarımız adına olacak?
İdefix.com 2008 yılında Tema Vakfı ile başlattığı bir ortak çalışma ile, satılan kitapların gelirlerinin bir kısmıyla bir orman oluşturmaya başladı. Projenin ilk ayağı, Yaşar Kemal Ormanı geçtiğimiz günlerde tamamlandı. 7. Sanal Kitap Fuarı ile birlikte bu ormanların ikincisinin de temelleri atılacak. Bu yeni ormanın adını ise kitapseverler belirleyecek. İkinci ormanın ithaf edileceği yazarımız, üyelerin fuar süresince vereceği oylar sonucunda aşağıda isimleri bulunan 35 yazar arasında belirlenecek.

Yazarlarımız:
Ahmet Hamdi Tanpınar - Ahmet Ümit - Aslı Erdoğan - Attila İlhan - Ayşe Kulin - Aziz Nesin - Bilge Karasu - Buket Uzuner - Can Dündar - Can Yücel - Canan Tan - Elif Şafak- Fazıl Hüsnü Dağlarca - Halid Ziya Uşaklıgil - Hasan Ali Toptaş - İhsan Oktay Anar - İskender Pala - Kemal Tahir - Latife Tekin - Mehmet Eroğlu - Murathan Mungan - Nazım Hikmet Ran - Nermin Bezmen - Oğuz Atay - Orhan Kemal - Orhan Pamuk - Peyami Safa - Sabahattin Ali - Sait Faik Abasıyanık - Soner Yalçın - Sunay Akın - Turgut Özakman - Uğur Mumcu - Vedat Türkali - Zülfü Livaneli

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (İTEF) İtalya Özel programıyla sanatseverlerin karşısına çıkıyor. 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında ekranlara gelecek olan etkinlikler sayesinde İtalya'ya ve İtalyan edebiyatına uzanan yeni bir yol açılacak.

 

 

Sanat Kritik’in yeni podcast serisi, Seval Şahin’in editörlüğünde dinleyicilerle buluşuyor. “Yaz Sıcağında Bir Esinti” başlıklı serinin ilki 120. doğum yıldönümü vesilesiyle Ahmet Hamdi Tanpınar’a ayrıldı. Dergâh Yayınları’nın desteğiyle hayata geçen projeye farklı alanlardan birçok yazar, şair, sanatçı ve akademisyen katıldı.

Kültür Sanat Şehir dergisi Z, 5. kez okur karşısında. Zeytinburnu Belediyesi tarafından yayımlanan tematik dergi, “kütüphane” konusunu mercek altına alıyor. 508 sayfa boyunca insanlık tarihinin bilinen en eski dönemlerinden günümüze kadar farklı kültürlerde kütüphanenin seyri, kütüphanenin unsurları, kütüphaneciler, kütüphane sahipleri ve kütüphane literatürü inceleniyor. 

Türk edebiyatının usta ismi Sait Faik Abasıyanık'ın hatırasını yaşatmak amacıyla her yıl bir öykücüye verilen "Sait Faik Hikâye Armağanı" bu kez Şermin Yaşar'ın oldu.

 

Sosyal medya paylaşımları, konuşmalar, anketler, veriler gösteriyor ki pandemi günlerinde evde geçen zamanın ciddi bir kısmını kitaba ayırdık. Türkiye ve dünya genelinde İNSAMER'in yaptığı araştırma kitap yayımı ve okuma oranlarındaki artışa odaklanıyor. Kitapyurdu ve Idefix sitelerinden alınan veriler de korona istatistiklerine katkı sunuyor.

 

 

 

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.