Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Genç yazarlardan blog yazarlığı semineriToplam oy: 1043

Bloglarıyla da okur tarafından takip edilen iki genç yazar Elif Batuman ve Kaya Genç blog ve blog yazarlığı üzerine bir seminer verecek. “Blogging: Genre and Practice Seminar / Tür ve Uygulama Semineri”, 30 Nisan Cumartesi günü İstiklal Caddesi’nde bulunan Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

 

Elif Batuman eğitimini de tamamladığı Amerika’da yaşıyor. The Guardian ve New Yorker’a yazdığı makalelerin yanı sıra ilk kitabı The Possessed: Adventures with Russian Books and the People Who Read Them (Ecinniler: Rusça Kitaplar ve Onları Okuyanlarla Maceralar)  isimli kitabı da oldukça ilgi gördü. Çevirmen, eleştirmen ve roman yazarı Kaya Genç, Notos dergisi ve Newsweek Türkiye tarafından en yetenekli genç yazarlar arasında gösterilmişti. 

 

 

Yorumlar

Yorum Gönder


Tatlı tatlı ...acı öne yapma konusunda konuşmak .. . Neden zevk deneyin , ya da ya da bir turşu muz biber gibi bir şey , ya da limon suyu inanmıyor ? . . Ya da bunun yerine ile karıştırılarak , neden bir kraker ya da tat yıkayacak bir şey çok az yudumlar halinde bu teklif değil .. . Doktorunuz henüz Deksametazon çalıştı ? Daha fazla çocukprednizolon üzerinde bunun tadı tercih ederim. ;) ;)

56%
44%

Www.sabitfikir.com üzerinde blog yazısı aynı başka bir yazı yazar olarak göndermek ama kadarını çok daha iyi gibi sunuyor .

45%
55%

Blog yazısı, başka bir makalede yazar olarak gönderdiğiniz aynı sunar ama çok sizin daha iyi gibi.

33%
67%

Bu gibi büyük bir kaynak sağlayan ve ücretsiz olarak vermek. Ben ücretsiz bir ana kaynak değerini anlamak web siteleri görmekten keyif alıyorum. Ben gerçekten yazılan okuma sevdi. Teşekkürler!

35%
65%

Bu özel Weblog platformu tam olarak nerede bulabiliriz?

56%
44%

Şimdiden teşekkürler ve iyi şanslar! :)

37%
63%

Merhaba,
Ben seminere katılmayı düşünüyorum ama bunun için rezervasyon yaptırmam gerekiyor mu?Bununla ilgili bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

41%
59%

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (İTEF) İtalya Özel programıyla sanatseverlerin karşısına çıkıyor. 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında ekranlara gelecek olan etkinlikler sayesinde İtalya'ya ve İtalyan edebiyatına uzanan yeni bir yol açılacak.

 

 

Sanat Kritik’in yeni podcast serisi, Seval Şahin’in editörlüğünde dinleyicilerle buluşuyor. “Yaz Sıcağında Bir Esinti” başlıklı serinin ilki 120. doğum yıldönümü vesilesiyle Ahmet Hamdi Tanpınar’a ayrıldı. Dergâh Yayınları’nın desteğiyle hayata geçen projeye farklı alanlardan birçok yazar, şair, sanatçı ve akademisyen katıldı.

Kültür Sanat Şehir dergisi Z, 5. kez okur karşısında. Zeytinburnu Belediyesi tarafından yayımlanan tematik dergi, “kütüphane” konusunu mercek altına alıyor. 508 sayfa boyunca insanlık tarihinin bilinen en eski dönemlerinden günümüze kadar farklı kültürlerde kütüphanenin seyri, kütüphanenin unsurları, kütüphaneciler, kütüphane sahipleri ve kütüphane literatürü inceleniyor. 

Türk edebiyatının usta ismi Sait Faik Abasıyanık'ın hatırasını yaşatmak amacıyla her yıl bir öykücüye verilen "Sait Faik Hikâye Armağanı" bu kez Şermin Yaşar'ın oldu.

 

Sosyal medya paylaşımları, konuşmalar, anketler, veriler gösteriyor ki pandemi günlerinde evde geçen zamanın ciddi bir kısmını kitaba ayırdık. Türkiye ve dünya genelinde İNSAMER'in yaptığı araştırma kitap yayımı ve okuma oranlarındaki artışa odaklanıyor. Kitapyurdu ve Idefix sitelerinden alınan veriler de korona istatistiklerine katkı sunuyor.

 

 

 

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.