Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Sözünü Sakınmadan'ın sürpriz konuğu: Elif ŞafakToplam oy: 1363

İstanbul Modern ve Sabit Fikir işbirliğiyle düzenlenen 'Sözünü Sakınmadan', 18 Ağustos'ta keyifli bir söyleşiye daha ev sahipliği yapacak.Usta eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş’in konuğu bu kez, son kitabı İskender ile gündemden düşmeyen Elif Şafak.İlk romanının yayımladığı 1997'den beri peş peşe eserler veren ve son yıllarda çok satan listelerinin üst sıralarına yerleşen Şafak, Sözünü Sakınmadan’da edebiyatı üzerine merak edilenleri yanıtlayacak.

 

Yer    :    İSTANBUL MODERN BAHÇE
Tarih :    18 Ağustos 2011, Perşembe
Saat  :   19.00

 

Rezervasyon için:
  etkinlik@istanbulmodern.org

Yorumlar

Yorum Gönder


ben ağladığını görmedim, ne oldu başarısız mı oldunuz? tüh.

40%
60%

orada olacağız çok heyecanlı

25%
75%

bazı yazarlar vardır içi sevgi dolu aklını okursunuz ya. işte öyle bir yazar elif şafak. bugün onu daha yakından izlemek benim için bir şeref olucak. ayrıca aşağıda yazılan seviyesiz yorumları kınıyorum..!

46%
54%

bir yazarı ağlatmak kolay değildir hele ki böyle platformlarda rezil olan siz de olabilirsiniz... bakalım merakla ve ilgiyle izleyeceğim.

39%
61%

İSTANBUL MODERN BAHÇE bugün saat 19.00'da yazarın "neden ağlatılacağı" aydınlatılacak bilgi verilecektir. davetlilerin galyana gelmemeleri rica olunur.

41%
59%

neden yazarı ağlatacağınıza dair bizi de aydınlatırsanız seviniriz herhalde. Nedir alıp veremediğiniz?

36%
64%

Diger kitaplarini da elektronik formatta bekliyoruz

38%
62%

ağlatacağız diyen arkadaş! bekliyoruz bakalım nasıl ağlatacakmışsın yazarı!!

34%
66%

Herkes her yazarı beğenmek ve okumak zorunda değildir fakat insanlar kavga ederken bile daha medeni davranabilirler.Hiçbir zaman saygıyı elden bırakmamak gerekir.Yukarıda okudugum bir kaç yorum yazarın Elif Hanım ile probleminin ne olduğunu hala anlamış değilim fakat bu kişileri biraz daha saygılı ve medeni olmaya davet ediyorum..

45%
55%

Haluk Ziya Sever, "Biz katılamıyoruz, ama merak ettiğimiz sorular var. Böyle bir olanak var mı? Soru iletebileceğimiz bir mail, ya da faks vb.?" diye sormuş. Ne yazık ki öyle bir olanak yok...

43%
57%

Bu kadar negatifle yaşamak size ağır gelmiyormu? Egodan kör olmuşsunuz, biraz iyi tarafından sevgiyle bakın hayata yaşamızın anlamı olsun.Kİm ne yaparsa kendine eder.Yarattığınız her tür enerji kaynağına geri döner,bu mübarek günlerle Allah sizede selamet nasip etsin. Belanızı Aramayın:)))

38%
62%

niye insanları olduğu gibi kabul etmeyi denemiyorsunuz. bir yazarı sevmiyorsanız mecbur değilsiniz onun yazdıklarını okumaya ağlatmak yada başka bişey yapmak niye anlamıyorum sizleri.

36%
64%

kimleri parlatip vitrine koyuyorsunuz... gitmeye de degmez soru sormaya da, ne oldugu cok acik bir kisiliktir kendisi, sordugunuz sorulara verdigi cevap ile gene gundem yaratmaya calisir... Begenenler buyursun gitsin arkadaslar...

41%
59%

Tabiki herkesin görüşü kendine ama merak ettim...
Elif Şafak'ı, ağlatabilecek, rezil edebilecek ne
demeyi düşünüyorsunuz? Bir de unutmayalım ki
dili bu kadar kuvvetli bir yazarı eleştirebilmek için
yine çok güçlü bir dil ve iyi bir zeka lazım gelir!
Kendinize bu kadar güveniyor musunuz?

43%
57%

biz yazarları eleştiririz.

40%
60%

Bu yorumlar çok çirkin olmuş. Bir yazarı beğenmeyebilirsiniz ve kitaplarını da okumazsınız. Ağlatacağız gibi ifadeceler çok yakışıksız olmuş.

48%
52%

İnsanları ağlatmaya ne kadar meraklıyız böyle.. Güçlü bir kadın bulacaksınız karşınızda. Yazarın katılmadığınız görüşleri olabilir, eleştirel yaklaşıp sorularınızı da bu doğrultuda sorabilirsiniz amenna ancak bu yaklaşım hiç hoş değil.

39%
61%

bir yazarı beğenmeyebilirsiniz, belli bir uslüpla eleştirebilirsiniz de ancak ağlatacağız, rezil edeceğiz gibi yorumları edebiyat sever insanlara yakıştıramadım açıkçası.

39%
61%

Arkadaşlar haşin davranmayalım. O da bizimdir. Sormak iyi bir sıkıştırma metodudur zaten.

40%
60%

yazarı ağlatacağız.

35%
65%

Biz katılamıyoruz, ama merak ettiğimiz sorular var. Böyle bir olanak var mı? Soru iletebileceğimiz bir mail, ya da faks vb.?
Teşekkürler.

38%
62%

Eğer Elif Hanım ağlayarak bu toplantıdan ayrılmazsa "sözler sakınılmış" olur. Kimse kusura bakmasın.

36%
64%

bir kaç arkadaş ile birlikte gideceğiz ve rezil edeceğiz bu yazarı

39%
61%

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (İTEF) İtalya Özel programıyla sanatseverlerin karşısına çıkıyor. 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında ekranlara gelecek olan etkinlikler sayesinde İtalya'ya ve İtalyan edebiyatına uzanan yeni bir yol açılacak.

 

 

Sanat Kritik’in yeni podcast serisi, Seval Şahin’in editörlüğünde dinleyicilerle buluşuyor. “Yaz Sıcağında Bir Esinti” başlıklı serinin ilki 120. doğum yıldönümü vesilesiyle Ahmet Hamdi Tanpınar’a ayrıldı. Dergâh Yayınları’nın desteğiyle hayata geçen projeye farklı alanlardan birçok yazar, şair, sanatçı ve akademisyen katıldı.

Kültür Sanat Şehir dergisi Z, 5. kez okur karşısında. Zeytinburnu Belediyesi tarafından yayımlanan tematik dergi, “kütüphane” konusunu mercek altına alıyor. 508 sayfa boyunca insanlık tarihinin bilinen en eski dönemlerinden günümüze kadar farklı kültürlerde kütüphanenin seyri, kütüphanenin unsurları, kütüphaneciler, kütüphane sahipleri ve kütüphane literatürü inceleniyor. 

Türk edebiyatının usta ismi Sait Faik Abasıyanık'ın hatırasını yaşatmak amacıyla her yıl bir öykücüye verilen "Sait Faik Hikâye Armağanı" bu kez Şermin Yaşar'ın oldu.

 

Sosyal medya paylaşımları, konuşmalar, anketler, veriler gösteriyor ki pandemi günlerinde evde geçen zamanın ciddi bir kısmını kitaba ayırdık. Türkiye ve dünya genelinde İNSAMER'in yaptığı araştırma kitap yayımı ve okuma oranlarındaki artışa odaklanıyor. Kitapyurdu ve Idefix sitelerinden alınan veriler de korona istatistiklerine katkı sunuyor.

 

 

 

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.