Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Tefrika roman yarışması başlıyorToplam oy: 1135

Tefrika. net, Tefrika Roman Yarışması ile, Charles Dickens'tan Yaşar Kemal'e kadar birçok dünya yazarının ilk eserlerini yayınladıkları tefrika roman geleneğini tekrar yaşatmayı amaçlıyor.

 

Bütün Türk ve dünya yazarları davetli olduğu yarışma Kafekitap.com ve Yeşil Kalem Ödülleri'nin ortaklığında düzenleniyor.

Ne duruyorsun? Bir sayfa bile yazmış olsan gel! Hemen "tefrika et!" çağrısında bulunan Tefrika.net, yarışma için adaylarını bekliyor:

"Romanının daha birinci sayfasında mısın ve motivasyonun mu yok? Romanını bitirdin ve ne yapacağını bilmiyor musun?

Bu yarışma ile daha fazla yorulmadan, beklemeden kitabının okunması, değerlendirilmesi ve eleştirilmesi imkanlarına sahip oluyorsun.

Ne duruyorsun? Bir sayfa bile yazmış olsan gel! Hemen 'tefrika et!' "


 

 

Yarışmanın değerlendirme ilke ve kriterleri, katılımcıların ürünleriyle birlikte, 1 Mayıs günü, Tefrika.net'te açıklanacak.Yarışma koşulları ise şu şekilde:

 

Her yarışmacı gerçek ad veya rumuzuyla en çok bir tefrika ile yarışmaya katılabiliyor. Yarışanlar, rumuzlarının yanı sıra tefrika.net ile yaptıkları yazışmalarda gerçek adlarını kullanmak zorundalar.

 

Her yazar aynı gerçek ad veya rumuzla en çok bir tefrika ile yarışmaya katılabilir.

Yarışmanın süresi 3 aydır. (1 Mayıs - 1 Ağustos 2012)

Yarışanlar rumuzlarının yanı sıra tefrika.net ile yaptıkları yazışmalarda gerçek adlarını kulanmak zorundadırlar.

Yarışanlar, eserlerinin ilk bölümlerini göndererek bu eserin kendilerine yayın hakları açısından ait olduklarını, özgün bir çalışma olduklarını garanti ederler.

Yarışmada periyod süresi 1-15 gündür. Sonraki bölümün tefrika.net'e ulaşmasının gecikmesi durumunda yarışan ve eseri yayından kaldırılır.

Yorumcular, oyladıkları ve yorumladıkları eser ve yazarın yakını olmadıklarını garanti ederler.

Yarışmanın sonucu 3 ayın sonunda yorumlarla birlikte tefrika.net yayın komitesinin görüşleri sonrasında belirlenir.

Ödüle değer görülen eserler Kafekitap.com tarafından baskı ve elektronik kitap olarak yayınlanır.

Yarışanlar açık ad ve gizli rumuzlarla kendi eserlerini destekleyemez, destekletemezler. Sözkonusu durum gerçekleştiği anda yarışan diskalifiye edilir.

Eserlerin yayın hakları, ödül kazanıp yayınlanıncaya kadar eser sahiplerinin kontrolü ve sorumluluğundadır.

Tefrika.net, yarışanlarını noter kanalıyla açık ve adlarını onaylatarak eserlerini güvence altına almlarını salık verir.

Yarışma bitiminde, ödül kazanamayan ve övgüye değer görülen eserle tefrika.net sitesinde eser sahiplerinin izni dahilinde sonraki yarışmaya kadar yayında kalabilir.

 

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (İTEF) İtalya Özel programıyla sanatseverlerin karşısına çıkıyor. 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında ekranlara gelecek olan etkinlikler sayesinde İtalya'ya ve İtalyan edebiyatına uzanan yeni bir yol açılacak.

 

 

Sanat Kritik’in yeni podcast serisi, Seval Şahin’in editörlüğünde dinleyicilerle buluşuyor. “Yaz Sıcağında Bir Esinti” başlıklı serinin ilki 120. doğum yıldönümü vesilesiyle Ahmet Hamdi Tanpınar’a ayrıldı. Dergâh Yayınları’nın desteğiyle hayata geçen projeye farklı alanlardan birçok yazar, şair, sanatçı ve akademisyen katıldı.

Kültür Sanat Şehir dergisi Z, 5. kez okur karşısında. Zeytinburnu Belediyesi tarafından yayımlanan tematik dergi, “kütüphane” konusunu mercek altına alıyor. 508 sayfa boyunca insanlık tarihinin bilinen en eski dönemlerinden günümüze kadar farklı kültürlerde kütüphanenin seyri, kütüphanenin unsurları, kütüphaneciler, kütüphane sahipleri ve kütüphane literatürü inceleniyor. 

Türk edebiyatının usta ismi Sait Faik Abasıyanık'ın hatırasını yaşatmak amacıyla her yıl bir öykücüye verilen "Sait Faik Hikâye Armağanı" bu kez Şermin Yaşar'ın oldu.

 

Sosyal medya paylaşımları, konuşmalar, anketler, veriler gösteriyor ki pandemi günlerinde evde geçen zamanın ciddi bir kısmını kitaba ayırdık. Türkiye ve dünya genelinde İNSAMER'in yaptığı araştırma kitap yayımı ve okuma oranlarındaki artışa odaklanıyor. Kitapyurdu ve Idefix sitelerinden alınan veriler de korona istatistiklerine katkı sunuyor.

 

 

 

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.