Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

DOĞAN HIZLAN KİTAPLIĞI AÇILIYORToplam oy: 596

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde oluşturulan "Doğan Hızlan Kitaplığı" 1 Kasım 2009 Pazar günü saat 12.30'da düzenlenecek bir törenle kapılarını açıyor.

14 000 kitaptan oluşan koleksiyonun büyük kısmı Doğan Hızlan 'ın bağışı olarak, diğer kısmı ise TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ve Çetinkaya Apatay'ın bağışı ve satın alma şeklinde oluşturulmuş. Kitaplık iki ayrı bölümden meydana gelmiş.

1 -  Doğan Hızlan Kitaplığı Okuma Salonu: Tarih, İstanbul, Sanat, Mimari, Atatürk ve Cumhuriyet, Psikoloji, Din, Doğa Bilimleri, Matematik, Diğer Sosyal Bilimler (Hukuk, Ekonomi, İşletme, Kamu Yönetimi, Halk Bilimi, Ticaret) konularında yayınlar bulunmakta.

2 - Doğan Hızlan Kitaplığı Heybeliada Salonu: Toplantı salonu olarak da kullanılan Heybeliada Salonunda Edebiyat (Roman, Şiir, Deneme, Anı, Tiyatro, Mektup, Makaleler, Söyleşiler, Günlükler, Röportajlar), Genel Edebiyat, Biyografi, Çocuk Kitapları ve Danışma Kaynakları (Ansiklopediler, Yıllıklar, İstatistikler vb.) konularında yayınlar bulunmakta.

 TÜYAP çalışanlarına, akademisyenlere, araştırmacılara açık olacak TÜYAP Doğan Hızlan Kitaplığı'ndan öğrenci grupları da randevu alarak faydalanabilecek.

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Hollywood’un büyük ismi Quentin Tarantino geçtiğimiz ay vizyona giren 9. filmi Once Upon a Time in Hollywood üzerine konuştuğu bir söyleşide, şu sıralar bir roman üzerine çalıştığını söyledi. 10. filmiyle yönetmenliğe veda edeceğini açıklayan yönetmen şimdilik yeni bir film üzerine çalışmayı rafa kaldırmış durumda.

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Kadın kahramanlar içinde bazıları var ki, yıllar önce okumuş olmama rağmen halen onların hayatlarını merak ederim. Her okuyuşta farklı bir keşif, yeni bir detay, daha önce hiç fark etmediğim bir ayrıntı dikkatimi çeker ve buna şaşırır dururum. Eskiden okuduğum bir romana dönmek, eski bir arkadaşıma merhaba demeye benzer.