Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

KÜNYE

            Genel Müdür  

            Yasemin Gebeş 

 

Genel Yayın Yönetmeni:

Mustafa Akar


Editör:

İlker Nuri Öztürk


Görsel Yönetmen:

Mehtap Tunçel


 

Reklam Genel Müdür Yardımcısı
Sema Tugan Varcan


 

Reklam Satış Koordinatörü

Rezan Dönmez

rezan.donmez@turkuvazdergi.com.tr

(0212) 354 39 32

 

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü
Şefik Çalık


 

 


 

 


 

 

 

SABİTFİKİR'E NASIL ULAŞACAKSINIZ?

 

Tüm D&R ve dergi bayilerinden.

 

 


 


 

 

© SabitFikir'in ürettiği içerik, Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’ye aittir, kaynak belirtmek koşuluyla kullanılabilir.

 


 


 

 

 

Yasal UyarıSabitfikir.com Web Sitesi’ni ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. (Bundan böyle kısaca “Site” olarak anılacaktır). Sitenin sahibi Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş. olup, site üzerinde her tür organizasyon, kullanım ve tasarruf yetkisi Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’ye aittir. Lütfen siteyi kullanmadan önce Yasal Uyarıları dikkatle okuyunuz.

1.     İşbu site üzerinde her tür organizasyon, kullanım ve tasarruf yetkisi Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’ye ait olup, siteye girmek ve kullanmakla sitenin kullanım ve sözleşme kurallarını “Kullanıcı/Kullanıcılar” sıfatıyla (Site" ye erişen gerçek ve tüzel kişiler) kabul etmiş bulunuyorsunuz. Bu koşulları kabul etmediğiniz taktirde Site'yi kullanmaktan vazgeçiniz. Site'de yer alan ve yer alacak olan ve Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından yapılan kullanıma, içeriklere, uygulamalara ve kullanıcılara yönelik her türlü beyanlar da dahil Kullanıcı/Kullanıcılar işbu Yasal Uyarıları kabul etmekle söz konusu beyanları da kabul etmiş sayılacaktır. 


2.    Kullanıcı/Kullanıcılar; Site’de yer alan hiçbir bilginin ve içeriğin tavsiye, öneri vb. niteliğinde olmadığını, "Site"de yer alan uzman görüşleri de dahil olmak üzere tüm bilgilerin, haber ve yazıların genel bilgi ve haber vermek amacıyla yer aldığını kabul ve beyan ederler. Kullanıcı/Kullanıcılar ayrıca "Site" üzerinden görüntülediği içeriklerle ilgili herhangi bir hukuki işlem başlatmak istemesi halinde, gerekli yasal yükümlülükleri ve yasal prosedürleri yerine getirmek zorunda olduğunu, söz konusu yükümlülükler ve prosedürlerle ilgili olarak "Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.”nin herhangi bir bilgi ve sorumluluğunun bulunmadığını kabul ve beyan eder. 


3.    Kullanıcı/Kullanıcılar suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği Site’de paylaşamaz buna benzer yorumlarda bulunamazlar. Bu tür bir içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk münhasıran içeriği ve/veya yorumu gönderene Kullanıcı/Kullanıcılar’a aittir. Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş., Site’de, Kullanıcı/Kullanıcılar tarafından paylaşılan içerikler arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin Sitede yayınlamama hakkına münhasıran sahiptir.

4.    Kullanıcı/Kullanıcılar, "Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş."nin, "Site"de diğer Kullanıcı/Kullanıcılar tarafından sağlanan içerikler de dahil olmak üzere her türlü bilginin, içeriğin, ilanın ve/veya görselin gerçekliğini, orijinalliğini, güvenliğini, doğruluğunu araştırma, bu içeriklerin internet üzerinden teşhirinin hukuka uygun olup olmadığını tespit etme sorumluluğu bulunmadığını, söz konusu içeriklerden ve bunlar sebebiyle ortaya çıkabilecek zararlardan dolayı Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.nin, Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş. çalışanlarının ve yöneticilerinin sorumluluğu bulunmadığını kabul ve beyan eder.

5.    Kullanıcı/Kullanıcılar; "Site" üzerinde gerçekleştirdiği işlemlerde ve yazışmalarda; işbu Yasal Uyarılar hükümlerine, "Site"de belirtilen tüm şart ve koşullara ve yürürlükteki mevzuata, ahlak kurallarına uygun olarak hareket edeceğini, "Site" üzerinden kendisi tarafından yüklenen içeriklerde ilgili mevzuatın gerektirdiği önlem ve prosedürleri yerine getirmek zorunda olduğunu, bu kural ve koşulları anladığını ve kabul ettiğini beyan eder. "Kullanıcı"'nın "Site" dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir.

6.    Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş., yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde Kullanıcı/Kullanıcılar'ın kendisinde bulunan bilgilerini ilgili yetkili makamlarla paylaşma hakkını haizdir.

7.    Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş., "Site"de sunulan hizmetleri ve içerikleri her zaman ve hiçbir bildirimde bulunmadan değiştirebilme; Kullanıcı/Kullanıcılar’ın sisteme yükledikleri bilgileri ve içerikleri Kullanıcı/Kullanıcılar da dahil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. Şu kadar ki; Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş., haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

8.    İşbu Siteye girilmesi veya sitenin kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek her tür ihtilaf Türk kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri münhasıran yetkilidir. Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.'nin Kullanıcı/Kullanıcılar’ın bulunduğu ülkede dava açma hakkı saklıdır.

9.    Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş., Site’de mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli şekilde kontrol etmektedir. Ancak tüm itinalı çalışmaya rağmen, Site’deki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir. Site’deki bilgi ve içeriklerim güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, yorum ve görüşlerin belli bir amaca uygunluğu ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya içeriklere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir sarih ya da zımni garanti vermemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır.

10.    Site üzerinden başka sitelere link verilmesi mümkündür, Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.link verilen sayfalardaki bilgilerin doğruluğunu garanti etmemekte, herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır. Bu sayfaların bir kısmı Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.dışındaki kuruluşlar tarafından ve o kuruluşların sorumluluğunda düzenlenmekte olup, ilgili sayfaların kullanımı Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’den bağımsız şekilde ilgili kuruluşun koşul ve şartları tahtında gerçekleşir, Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.bu sayfa ve bağlantılı hizmetlerin kullanımı konusunda bir sorumluluk almamakta ve herhangi bir tavsiyede bulunmamaktadır. Bu siteleri kullanımla doğabilecek zararlar kullanıcının kendi sorumluluğundadır. Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş. bu tür link verilen sayfalara erişimi, kendi yazılı muvafakatine bağlayabileceği gibi, Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’in uygun görmeyeceği linklere erişimi her zaman kesebilir.

11.    Site’nin (arayüz, ilan veri tabanı, içerik veri tabanı, tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tüm elemanları Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’ye ait ve/veya Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanılmaktadır. Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş. uygulamalarının, Site’de yer alan bilgilerin ve Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’nin telif haklarına tabi çalışmalarının yeniden satışı, paylaşılması, dağıtılması, sergilenmesi ve üçüncü kişilerin erişimine sunulmasına Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından izin verilmemektedir. İzin verilmeyen kullanımı gerçekleştiren Kullanıcı/Kullanıcılar, Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’nin ve üçüncü kişilerin uğradıkları zararları mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil olmak üzere karşılamakla yükümlü olacaklardır. Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’nin; Site ve Site üzerindeki uygulamaları ve içerikleri, bilgileri, telif haklarına tabi çalışmaları, ticari markaları, ticari görünümü veya Site vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hak, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm hakları saklıdır.

12.    Kullanıcı/Kullanıcılar işbu Yasal Uyarılar’dan doğabilecek ihtilaflarda "Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.'in kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.'yi yemin teklifinden ber'i kıldığını ve bu maddenin HMK 193. Madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

İşbu Yasal Uyarıların herhangi bir hükmünün geçersizliği, yasaya aykırılığı ve uygulanamazlığı, Yasal Uyarıların geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü etkilemeyecektir.

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.