Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Paulo Coelho’dan E-Kitap HediyeleriToplam oy: 640

Paulo Coelho internet ortamına tam üç kitabıyla sürpriz bir giriş yaptı. Ünlü yazar sadece birinin geçtiğimiz yıl Brezilya’da yayımlandığı iki roman ve bir yazılar derlemesinden oluşan üç yapıtını, hem de çeşitli dillerde okurlara “hediye” olarak sunuyor. Coelho 23 Ağustos günü Brezilya ve İspanya gazetelerinde yer alan açıklamasında bu sürpriz girişimi kendisinin doğum günü dolayısıyla planladığını belirtti. Sevenlerinin de bildiği üzere Brezilya asıllı yazarın doğum günü 27 Ağustos. Coelho 62. yaş gününü gayet edebi bir şekilde okurlarıyla birlikte kutlamış olacak.

Okurlar söz konusu yapıtları bugünden itibaren PDF olarak Twitter’da bulabilecekler.

Romanlardan ilki olan “El Camino del Arco” İngilizce, İspanyolca , İtalyanca ve Almanca olarak sanal dünyaya sunuldu. Bir köyde geçen roman, bir yay ustasının bu işin ilmini ve kendi tüm birikimini bir çocuğa aktarmasını konu ediyor. Coelho bu yapıtının “Babalar, çocuklar ve torunlar” için esaslı bir öykü olduğunu söylemekte.

2008’de Brezilya’da yayımlanmış olan ikinci roman  “El vencedor está solo” adını taşımakta. Okurlar için açıklamak gerekirse; Coelho yapıtlarının çeşitli ülkelerde yayınlanış sırasını kendisi tayin etmek isteyen bir yazar. Paulo Coelho bu romanının temasını  “Mutluluk para, şöhret, güzellikte midir? Bu neden böyledir?”  ifadesiyle açıklamakta.

Son yapıt yazarın Brezilya’daki internet sitelerine yazdığı yazılardan kendisinin yaptığı bir derleme. Coelho ona “Guerrero de la Luz” başlığını uygun bulmuş.

Tüm dünyada Coelhoseverler internetin başına! Tabii Batı dillerinde okuma yapabilecek olanlar...   

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Çağdaş müzeciliği yepyeni bir anlayışla Anadolu’nun kültür varlıkları haritasına katan, geleneği gelecekle buluşturan Baksı projesi, 20. yılını sürprizlerle dolu zengin bir programla kutlamaya hazırlanıyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat’ın internet üzerinden gerçekleştirdiği canlı söyleşileri, yeni konular ve konuklarla devam ediyor. 30 Haziran Salı günü saat 18:00’da herkese açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşinin konukları Osmanlı sufîliği üzerine çalışmalarıyla tanınan Haşim Şahin ve romanlarında Anadolu dervişlerini anlatan Gürsel Korat.

Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneği tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Online Arapça Kitap Festivali 27 Haziran itibariyle başladı.  Dünya genelinde yaşanan pandemi sürecinde yayınevlerini desteklemek ve Türkiye'deki Arapça kitap severlere kitapların kolay ulaşımını sağlamak amacıyla düzenlenen festival 9 gün boyunca devam edecek.

İlyada ve Odysseia destanlarının edebi olarak yeniden yorumlandığı Ben, Kirke ve Akhilleus’un Şarkısı’ndan sonra, zincirin üçüncü halkası da İthaki okurlarını bekliyor: Pat Barker’dan Kızların Suskunluğu / Silence of the Girls. Guardian’ın, “21.

Memleket Hikâyeleri’nin unutulmaz yazarı Refik Halid Karay’ın, 1938-1965 yılları arasında dönemin en çok ses getiren gazete ve dergilerinde yayımlanan eserleri, Memleket Yazıları serisiyle yeniden hayat buldu.

Kulis

Ekrem Demirli: ''Kuşeyri, ilahi kitaba 'Sevgilinin Mektubu' gibi bakıyordu''

ŞahaneBirKitap

Amerikan psikolojisi ve varoluşçu psikoterapinin önde gelen isimlerinden Rollo May, Yaratma Cesareti adlı o pek ünlü kitabında, modern-kapitalist sarsıntı çağının bizleri bir şeyler yapmaya, üstelik yeni bir şeyler yapmaya çağırdığından bahseder.

Editörden

Deniz denildiğinde aklıma hep Küçük Kara Balık geliyor. Üstelik, Samed Behrengi’nin bu hüzünlü küçük öyküsü, yosunlarla kaplı bir kayadan göllere dökülen, oradan da nehir nehir denize açılan bir öyküdür. Elbette denizden daha fazlasını anlatır. Yine de büyük denizi özleyen küçük bir balık imgesi, insanın dünyadaki yolculuğunu anlatmada bana hep eşsiz bir metafor olarak görünmüştür.