Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Paulo Coelho’dan E-Kitap HediyeleriToplam oy: 554

Paulo Coelho internet ortamına tam üç kitabıyla sürpriz bir giriş yaptı. Ünlü yazar sadece birinin geçtiğimiz yıl Brezilya’da yayımlandığı iki roman ve bir yazılar derlemesinden oluşan üç yapıtını, hem de çeşitli dillerde okurlara “hediye” olarak sunuyor. Coelho 23 Ağustos günü Brezilya ve İspanya gazetelerinde yer alan açıklamasında bu sürpriz girişimi kendisinin doğum günü dolayısıyla planladığını belirtti. Sevenlerinin de bildiği üzere Brezilya asıllı yazarın doğum günü 27 Ağustos. Coelho 62. yaş gününü gayet edebi bir şekilde okurlarıyla birlikte kutlamış olacak.

Okurlar söz konusu yapıtları bugünden itibaren PDF olarak Twitter’da bulabilecekler.

Romanlardan ilki olan “El Camino del Arco” İngilizce, İspanyolca , İtalyanca ve Almanca olarak sanal dünyaya sunuldu. Bir köyde geçen roman, bir yay ustasının bu işin ilmini ve kendi tüm birikimini bir çocuğa aktarmasını konu ediyor. Coelho bu yapıtının “Babalar, çocuklar ve torunlar” için esaslı bir öykü olduğunu söylemekte.

2008’de Brezilya’da yayımlanmış olan ikinci roman  “El vencedor está solo” adını taşımakta. Okurlar için açıklamak gerekirse; Coelho yapıtlarının çeşitli ülkelerde yayınlanış sırasını kendisi tayin etmek isteyen bir yazar. Paulo Coelho bu romanının temasını  “Mutluluk para, şöhret, güzellikte midir? Bu neden böyledir?”  ifadesiyle açıklamakta.

Son yapıt yazarın Brezilya’daki internet sitelerine yazdığı yazılardan kendisinin yaptığı bir derleme. Coelho ona “Guerrero de la Luz” başlığını uygun bulmuş.

Tüm dünyada Coelhoseverler internetin başına! Tabii Batı dillerinde okuma yapabilecek olanlar...   

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

The Guardian, 21. yüzyılın en iyi 100 filmini seçti. Listeninin 38. sırasında Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği “Bir Zamanlar Anadolu”da yer aldı. The Guardian editörleri “slow sinema başyapıtı” olarak değerlendirdiği filmi, “Film br cinayet zanlısıyla ceset arayan memurların hikâyelerini anlatıyor. Ancak buldukları şey varoluşsal sancılar oluyor” ifadeleriyle özetledi.

Yunus Emre Enstitüsü tarafından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleştirilen “Türk Film Haftası” başladı.

Bu yıl yedinci kez gerçekleştirilecek Diyarbakır 7. Kitap Fuarı, 28 Eylül - 6 Ekim tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde olacak. Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkıları olan Diyarbakır Kitap Fuarı, yedinci yılında dokuz gün boyunca kitapseverleri ağırlayacaktır.

Trendeki Yabancı, her ay yayımlanan bir öykü dergisi olarak yayın hayatına başladı. Türkiye’nin ilk öykü app’i olan uygulama basılmıyor, gazetecide-kitapçıda bulunmuyor, doğrudan telefona geliyor. Uygulamayı indirip her sayıda yayımlanacak 20 öyküyü okuyabilir, beğendiğiniz kısımlarının altını çizip paylaşabilirsiniz. Dergiye abone olunduğunda her sayının içeriği çevrimdışı da okunabiliyor.

Türk edebiyatının yeni kuşak seslerinden üç kadın yazar 28 Eylül Cumartesi Minoa Kitabevi’nde okurlarıyla buluşuyor. Kanayak kitabının yazarı Gamze Arslan, Ay Eskir Gün Işırken’in yazarı Fadime Uslu ve Bilinmeyen Sular’ın yazarı Mevsim Yenice’nin katılacağı etkinlikte üç yazarla Melike Koçak moderatörlüğünde “Parçalanmalar” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirilecek. 

 

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Yirminci yüzyıl ne çağıydı? Soğuk Savaş’ın mı çağıydı, aşırılıkların mı? Keşiflerin mi çağıydı; casusların, ajanların, bilmecelerin mi… 18. yüzyılın doğa bilimlerinin, 19. yüzyılın ise biyolojinin çağı olduğunu söyleyenler çoğunlukta. Albert Camus, 20. yüzyılı korku çağı olarak nitelendiriyor. Doğrusu çok da haklı. Yirminci yüzyıldan miras kalan korkuyla her birimiz yüzleştik.