Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Paulo Coelho’dan E-Kitap HediyeleriToplam oy: 608

Paulo Coelho internet ortamına tam üç kitabıyla sürpriz bir giriş yaptı. Ünlü yazar sadece birinin geçtiğimiz yıl Brezilya’da yayımlandığı iki roman ve bir yazılar derlemesinden oluşan üç yapıtını, hem de çeşitli dillerde okurlara “hediye” olarak sunuyor. Coelho 23 Ağustos günü Brezilya ve İspanya gazetelerinde yer alan açıklamasında bu sürpriz girişimi kendisinin doğum günü dolayısıyla planladığını belirtti. Sevenlerinin de bildiği üzere Brezilya asıllı yazarın doğum günü 27 Ağustos. Coelho 62. yaş gününü gayet edebi bir şekilde okurlarıyla birlikte kutlamış olacak.

Okurlar söz konusu yapıtları bugünden itibaren PDF olarak Twitter’da bulabilecekler.

Romanlardan ilki olan “El Camino del Arco” İngilizce, İspanyolca , İtalyanca ve Almanca olarak sanal dünyaya sunuldu. Bir köyde geçen roman, bir yay ustasının bu işin ilmini ve kendi tüm birikimini bir çocuğa aktarmasını konu ediyor. Coelho bu yapıtının “Babalar, çocuklar ve torunlar” için esaslı bir öykü olduğunu söylemekte.

2008’de Brezilya’da yayımlanmış olan ikinci roman  “El vencedor está solo” adını taşımakta. Okurlar için açıklamak gerekirse; Coelho yapıtlarının çeşitli ülkelerde yayınlanış sırasını kendisi tayin etmek isteyen bir yazar. Paulo Coelho bu romanının temasını  “Mutluluk para, şöhret, güzellikte midir? Bu neden böyledir?”  ifadesiyle açıklamakta.

Son yapıt yazarın Brezilya’daki internet sitelerine yazdığı yazılardan kendisinin yaptığı bir derleme. Coelho ona “Guerrero de la Luz” başlığını uygun bulmuş.

Tüm dünyada Coelhoseverler internetin başına! Tabii Batı dillerinde okuma yapabilecek olanlar...   

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Daha çok İstanbul’u ve şehir insanını acısıyla-sevinciyle etkileyici bir biçimde kaleme alan Sait Faik Abasıyanık, beş hikâyesiyle izleyicilerle buluşuyor.

Geçtiğimiz eylül ayında İstiklal Caddesi’nde kapılarını açan Meşher’in Ukraynalı sanatçı Alexis Gritchenko’nun 1919-1921 yılları arasında yaşadığı İstanbul’u konu aldığı eserlerinden oluşan “Alexis Gritchenko - İstanbul Yıll

Kulis

“Öldürme Üzerine Kısa Bir Film Bana İlham Veren Başlıca Yapıt”

ŞahaneBirKitap

Son yıllarda, sürekli dile gelen bir soru var edebiyat çevrelerinde: Öykü yükseliyor mu? Şiirin ulaşılmaz yeri ve romanın tükenmeyen gücünün yanında öykü türü hep bir muammanın kucağında dolaşıyor hâlbuki. Düne, bugüne, hatta yarına baktığımızda öykünün, özellikle Türk edebiyatında, hep arada kalmış bir konumda olduğunu görüyoruz.

Editörden

Edebiyatın kendine özgü mekânları vardır. Muhitler burada bir araya gelir. Mahfil olurlar. Okumak ve yazmak yalnızlık ister. Ama okuduğunu ve yazdığını paylaşmakla görevlidir her tutkulu okur ve yazar. Okumak soylu bir eylemdir. Yazmak ise o eylemi bambaşka kişilerle paylaşma işlemidir. Goethe, “Seni anlayacak bir kişi bile bulduysan ciltler dolusu yaz” der.