Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Paulo Coelho’dan E-Kitap HediyeleriToplam oy: 694

Paulo Coelho internet ortamına tam üç kitabıyla sürpriz bir giriş yaptı. Ünlü yazar sadece birinin geçtiğimiz yıl Brezilya’da yayımlandığı iki roman ve bir yazılar derlemesinden oluşan üç yapıtını, hem de çeşitli dillerde okurlara “hediye” olarak sunuyor. Coelho 23 Ağustos günü Brezilya ve İspanya gazetelerinde yer alan açıklamasında bu sürpriz girişimi kendisinin doğum günü dolayısıyla planladığını belirtti. Sevenlerinin de bildiği üzere Brezilya asıllı yazarın doğum günü 27 Ağustos. Coelho 62. yaş gününü gayet edebi bir şekilde okurlarıyla birlikte kutlamış olacak.

Okurlar söz konusu yapıtları bugünden itibaren PDF olarak Twitter’da bulabilecekler.

Romanlardan ilki olan “El Camino del Arco” İngilizce, İspanyolca , İtalyanca ve Almanca olarak sanal dünyaya sunuldu. Bir köyde geçen roman, bir yay ustasının bu işin ilmini ve kendi tüm birikimini bir çocuğa aktarmasını konu ediyor. Coelho bu yapıtının “Babalar, çocuklar ve torunlar” için esaslı bir öykü olduğunu söylemekte.

2008’de Brezilya’da yayımlanmış olan ikinci roman  “El vencedor está solo” adını taşımakta. Okurlar için açıklamak gerekirse; Coelho yapıtlarının çeşitli ülkelerde yayınlanış sırasını kendisi tayin etmek isteyen bir yazar. Paulo Coelho bu romanının temasını  “Mutluluk para, şöhret, güzellikte midir? Bu neden böyledir?”  ifadesiyle açıklamakta.

Son yapıt yazarın Brezilya’daki internet sitelerine yazdığı yazılardan kendisinin yaptığı bir derleme. Coelho ona “Guerrero de la Luz” başlığını uygun bulmuş.

Tüm dünyada Coelhoseverler internetin başına! Tabii Batı dillerinde okuma yapabilecek olanlar...   

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Hessen Eyaleti Kültür ve Bilim Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı, Frankfurt Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosluğu’nun katkıları ile düzenlenen Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin kazananları belli oldu.  Nuh Tepesi En iyi film dalında birinci olurken, Kız Kardeşler filmindeki performanslarıyla Cemre Ebuzziya, Helin Kandemir, Ece Yüksel en iyi

2021 Orhan Kemal Roman Armağanı başvurusu için eserin, yayınevleri tarafından 2020 yılında ilk kez yayınlanmış olması gerekmektedir. En geç 10 Ocak 2021 tarihine kadar www.orhankemal.org ve www.everestyayinlari.com sitelerinde bulunan yönetmeliğe uygun şekilde başvuru yapılabilecek. 2021 yılı 50.

Dünya çapında Simyacı, Veronika Ölmek İstiyor, Casus ve Aldatmak gibi romanlarıyla tanınan Paulo Coelho, İzmir Depremi sonrası yardım yapacağını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Coelho, İnşirah Suresi’nden “Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.

"Da Vinci Şifresi", "Melekler ve Şeytanlar", "Cehennem" gibi kitaplarıyla bütün dünyada büyük yankı uyandıran Dan Brown, Türk hayranlarıyla ilk kez D&R canlı yayınında buluşacak. 

 

Yunus Nadi Abalıoğlu’nun ismini yaşatmak için 1946 yılından beri düzenlenen Yunus Nadi Ödülleri’nin kazananlar açıklandı. Pandemi sebebiyle dijital ortamda duyurulan ödüller 6 kategoride düzenlendi ve toplamda 8 isim ödüle layık görüldü. Salgının durumuna göre ödül töreninin kasım ayında yapılması planlanmaktadır.

 

Kulis

''İnsan Ancak Kendine Dışarıdan Bakınca Hakikati Fark Edebiliyor''

ŞahaneBirKitap

Şiir bir dil işçiliği olduğu kadar bir anlam işçiliğidir de. Çünkü dil bize aynı zamanda bir inceliğin adresini verir. Dilin doğduğu yer, bir ömür insanın yazgısıyla birlikte kol kola yürür. Tohum orasıdır. Dünyanın, adına ömür dediğimiz yaşamak kavgasının başladığı yerde olanca müşfikliğiyle dili görürüz. Dili yani anlama ve kavrama çabamızı.

Editörden

Ursula K. Leguin dendiğinde aklımda hep nitelikli ve bilgece hayaller kurmayı öğreten Batılı bir nine imajı beliriyor. Ursula’yı yalnızca bir hayalci olarak da niteleyemem doğrusu. Bilim Kurgu türü içindeki en filozof yazardır Ursula. Sadece yepyeni bir evren kurmakla kalmaz. Dünyamıza dair bazı kavramları da yerinden oynatır.