Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Sözünü Sakınmadan'ın sürpriz konuğu: Elif ŞafakToplam oy: 712

İstanbul Modern ve Sabit Fikir işbirliğiyle düzenlenen 'Sözünü Sakınmadan', 18 Ağustos'ta keyifli bir söyleşiye daha ev sahipliği yapacak.Usta eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş’in konuğu bu kez, son kitabı İskender ile gündemden düşmeyen Elif Şafak.İlk romanının yayımladığı 1997'den beri peş peşe eserler veren ve son yıllarda çok satan listelerinin üst sıralarına yerleşen Şafak, Sözünü Sakınmadan’da edebiyatı üzerine merak edilenleri yanıtlayacak.

 

Yer    :    İSTANBUL MODERN BAHÇE
Tarih :    18 Ağustos 2011, Perşembe
Saat  :   19.00

 

Rezervasyon için:
  etkinlik@istanbulmodern.org

Yorumlar

Yorum Gönder


ben ağladığını görmedim, ne oldu başarısız mı oldunuz? tüh.

50%
50%

orada olacağız çok heyecanlı

32%
68%

bazı yazarlar vardır içi sevgi dolu aklını okursunuz ya. işte öyle bir yazar elif şafak. bugün onu daha yakından izlemek benim için bir şeref olucak. ayrıca aşağıda yazılan seviyesiz yorumları kınıyorum..!

44%
56%

bir yazarı ağlatmak kolay değildir hele ki böyle platformlarda rezil olan siz de olabilirsiniz... bakalım merakla ve ilgiyle izleyeceğim.

44%
56%

İSTANBUL MODERN BAHÇE bugün saat 19.00'da yazarın "neden ağlatılacağı" aydınlatılacak bilgi verilecektir. davetlilerin galyana gelmemeleri rica olunur.

50%
50%

neden yazarı ağlatacağınıza dair bizi de aydınlatırsanız seviniriz herhalde. Nedir alıp veremediğiniz?

41%
59%

Diger kitaplarini da elektronik formatta bekliyoruz

50%
50%

ağlatacağız diyen arkadaş! bekliyoruz bakalım nasıl ağlatacakmışsın yazarı!!

47%
53%

Herkes her yazarı beğenmek ve okumak zorunda değildir fakat insanlar kavga ederken bile daha medeni davranabilirler.Hiçbir zaman saygıyı elden bırakmamak gerekir.Yukarıda okudugum bir kaç yorum yazarın Elif Hanım ile probleminin ne olduğunu hala anlamış değilim fakat bu kişileri biraz daha saygılı ve medeni olmaya davet ediyorum..

55%
45%

Haluk Ziya Sever, "Biz katılamıyoruz, ama merak ettiğimiz sorular var. Böyle bir olanak var mı? Soru iletebileceğimiz bir mail, ya da faks vb.?" diye sormuş. Ne yazık ki öyle bir olanak yok...

40%
60%

Bu kadar negatifle yaşamak size ağır gelmiyormu? Egodan kör olmuşsunuz, biraz iyi tarafından sevgiyle bakın hayata yaşamızın anlamı olsun.Kİm ne yaparsa kendine eder.Yarattığınız her tür enerji kaynağına geri döner,bu mübarek günlerle Allah sizede selamet nasip etsin. Belanızı Aramayın:)))

51%
49%

niye insanları olduğu gibi kabul etmeyi denemiyorsunuz. bir yazarı sevmiyorsanız mecbur değilsiniz onun yazdıklarını okumaya ağlatmak yada başka bişey yapmak niye anlamıyorum sizleri.

41%
59%

kimleri parlatip vitrine koyuyorsunuz... gitmeye de degmez soru sormaya da, ne oldugu cok acik bir kisiliktir kendisi, sordugunuz sorulara verdigi cevap ile gene gundem yaratmaya calisir... Begenenler buyursun gitsin arkadaslar...

52%
48%

Tabiki herkesin görüşü kendine ama merak ettim...
Elif Şafak'ı, ağlatabilecek, rezil edebilecek ne
demeyi düşünüyorsunuz? Bir de unutmayalım ki
dili bu kadar kuvvetli bir yazarı eleştirebilmek için
yine çok güçlü bir dil ve iyi bir zeka lazım gelir!
Kendinize bu kadar güveniyor musunuz?

50%
50%

biz yazarları eleştiririz.

44%
56%

Bu yorumlar çok çirkin olmuş. Bir yazarı beğenmeyebilirsiniz ve kitaplarını da okumazsınız. Ağlatacağız gibi ifadeceler çok yakışıksız olmuş.

46%
54%

İnsanları ağlatmaya ne kadar meraklıyız böyle.. Güçlü bir kadın bulacaksınız karşınızda. Yazarın katılmadığınız görüşleri olabilir, eleştirel yaklaşıp sorularınızı da bu doğrultuda sorabilirsiniz amenna ancak bu yaklaşım hiç hoş değil.

53%
47%

bir yazarı beğenmeyebilirsiniz, belli bir uslüpla eleştirebilirsiniz de ancak ağlatacağız, rezil edeceğiz gibi yorumları edebiyat sever insanlara yakıştıramadım açıkçası.

39%
61%

Arkadaşlar haşin davranmayalım. O da bizimdir. Sormak iyi bir sıkıştırma metodudur zaten.

52%
48%

yazarı ağlatacağız.

40%
60%

Biz katılamıyoruz, ama merak ettiğimiz sorular var. Böyle bir olanak var mı? Soru iletebileceğimiz bir mail, ya da faks vb.?
Teşekkürler.

45%
55%

Eğer Elif Hanım ağlayarak bu toplantıdan ayrılmazsa "sözler sakınılmış" olur. Kimse kusura bakmasın.

44%
56%

bir kaç arkadaş ile birlikte gideceğiz ve rezil edeceğiz bu yazarı

45%
55%

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Haruki Murakami’nin merakla beklenen yeni romanı, Japonya’da geçtiğimiz yıl Şubat ayında yayımlanmıştı. Penguin Books, kitapla ilgili merak edilen beş noktayı açığa kavuşturmuş:

 

Frank Herbert’ın Dune serisi öylesine büyük bir etki alanına sahip ki, bunu yalnızca bilimkurgu edebiyatıyla sınırlamak imkansız. Hem kurduğu dünya hem de olağanüstü detaycılığıyla eşine az rastlanır bir seviyeye ulaşan Dune'un milyonlarca hayranı yıllardır iyi bir beyazperde uyarlamasının hayalini kuruyor.

Bugün kültür sanat ajanslarına düşen habere edebiyat ve sinema tutkunlarının kayıtsız kalması imkansız!

 

Üst orta sınıf ailelerin ilk bakışta huzurlu ve konforlu görünen evlerine girip, orada tekinsiz öyküler keşfeden ve bunu yaparken de klişe kadın karakterlerden olabildiğince kaçınan Liane Moriarty, neredeyse her kitabıyla çok satanlar listelerinde başı çeken Avustralyalı bir yazar.
 

Yuval Noah Harari'nin 70 bin yıl öncesinden başlayarak Homo Sapiens türünün nasıl diğer türler arasından sıyrılıp yeryüzüne hakim olduğunu anlatan kitabı Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens, hiç kuşkusuz kürsel bir fenomen haline geldi.

Söyleşi

 

Emily Gould ile söyleşi // Zeynep Şen


ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.