Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Ah Minel Aşk
Toplam oy: 9

Ah Minel Aşk, Ötüken Neşriyat’ın, Peyami Safa’nın Server Bedi takma adıyla yazdığı, hiç kitaplaşmamış yahut uzun yıllar önce kitaplaşmış, bugün mevcudu bulunmayan romanlarını yayınlama projesinin parçalarından biri. Roman 1931 yılında Son Posta’da tefrika edilmiş. Kendi yazılış sürecini anlatan bir kitap Ah Minel Aşk. Anlatıcımız Halim, daha sonra Server Bedi olduğunu da öğreneceğimiz ünlü bir yazar olan arkadaşına âşık olduğu kadını, bu kadınla ilişkisinin tüm safhalarını, bir gün bunu yazmalısın diyerek detaylıca hikâye ediyor. Diğer romanlarından aşina olunduğu gibi kitabın kimi yerlerinde Doğu ve Batı gerilimine temas eden Peyami Safa, Batı’nın ahlak, özgürlük ve bireyselcilik kavramları üzerine de okuyucuyu düşünmeye sevk ediyor. Kitabı Serdar Soydan keşfedip yayıma hazırlamış.

AH MİNEL AŞK
Peyami Safa
ÖTÜKEN NEŞRIYAT


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

“Jack London’ın Unutulmaz Bir Romanını 40 Yıl Sonra İngilizce Aslından Çeviriyoruz”

Henüz bir yaşını doldurmamış bir yayınevi Kutu Yayınları. Hikâyesini anlatır mısınız?

ŞahaneBirKitap

Birkaç sene önce, yazar arkadaşlarla oturup şu meseleyi tartışmıştık: Yazdıklarımızı hiç kimsenin okumayacağını bilsek, yine de yazar mıydık? “Okur” olmadan yazdıklarımız bir işe yarar mıydı? Hele ki okuruyla konuşan, okuru da kurmacanın içine davet eden, hatta onu hikâyesinin bir kahramanı haline getiren yazarlar ne yapardı okur olmasa?

Editörden

Doksanlı yılların sonu olmalı. Yaşadığım taşra şehrinde sadece bir tane olan müzik mağazasına gidip gelip Pink Floyd’un The Dark Side of the Moon albümünü soruyordum sürekli, geldi mi gelmedi mi diye… Çünkü müziğin bir kaset ya da CD marifetiyle dinlendiği zamanlardı ve sevdiğiniz bir grubun albümünün çıktığını duymanız ayrı dert, o albümün sizin yaşadığınız şehre ulaşması ayrı dertti.