Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Korkut
Toplam oy: 7

Korkut, altı yılda, binlerce kaynak taranarak, hazırlanmış, başta Türk Dünyası olmak üzere alanında dünyanın önde gelen araştırmacılarının görüşlerine yer verilmiş, Dede Korkut Hikâyeleri’nin tarihi, kişileri ve Korkut Ata’nın tarihi, destani, efsanevi kişiliği üzerine edebi-kültürel bir araştırma-inceleme. Yazar bu eserinde Dede Korkut’un izini sürerken, okuyucusunu Orta Asya’nın uçsuz bucaksız bozkırlarında, heybetli dağlarında, çadır evlerinde, ziyafet sofralarında, kopuz sesinde, efsanevi kahramanlarla birlikte at sırtında dört nala, zaferlerle, tarihle, coğrafyayla, dille, edebiyatla, destanlarla, hikâyelerle, efsanelerle, kültürle, sanatla, müzikle dolu destansı bir yolculuğa çıkarıyor…

 

KORKUT

Dursun Can Eyüboğlu

CINIUSBu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Kadın kahramanlar içinde bazıları var ki, yıllar önce okumuş olmama rağmen halen onların hayatlarını merak ederim. Her okuyuşta farklı bir keşif, yeni bir detay, daha önce hiç fark etmediğim bir ayrıntı dikkatimi çeker ve buna şaşırır dururum. Eskiden okuduğum bir romana dönmek, eski bir arkadaşıma merhaba demeye benzer.