Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Noksanlar
Toplam oy: 18

Yayın hayatına yeni adım atan Olağan Hikaye dergisine emek veren yazar Yunus Emre Özsaray’ın yeni kitabı Noksanlar kaybolan gölgelerin peşi sıra koşan hayatları anlatıyor. Kaybedilen her şeyin bir boşluk bıraktığını hatırlatan Özsaray, bulmayı ummadan boşluklarda avare avare dolaşmayı öneriyor. Öyküler arasında ilkokul sıralarında geçen günleri, oralet içilen berberleri anımsatıyor. Okuru kendine doğru bir yolculuğa da çıkartan kitap, doksanlı yılların atmosferini başarıyla hissettiriyor.

 

NOKSANLAR

Yunus Emre Özsaray

İZ YAYINCILIKBu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.