Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Yolcu
Toplam oy: 11

Kasım 1938, Almanya. Toplumun saygın bir üyesi, aynı zamanda bir savaş gazisi olan Yahudi tüccar Otto Silbermann'ın hayatı, başlayan savaşla birlikte altüst olur. İşini, evini, ailesini geride bırakarak işbirlikçilerden kurtarabildiği bir çanta dolusu parayla rejimin pençesinden kaçmaya çalışır. Bu yolculuklar sırasında Almanya’nın farklı insan portrelerinin yanı sıra kendi içsel gerçekliğiyle karşılaşır. Ulrich Alexander Boschwitz’in, sıradan hayatların günbegün nasıl korkuyla sarmalandığını bütün sahiciliğiyle yazdığı Yolcu, tarihe iz bırakmış dehşetengiz olaylara tanıklık ediyor.

YOLCU
Ulrich Alexander Boschwitz
ÇEV: Suzan Geridönmez
DELIDOLU


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Kadın kahramanlar içinde bazıları var ki, yıllar önce okumuş olmama rağmen halen onların hayatlarını merak ederim. Her okuyuşta farklı bir keşif, yeni bir detay, daha önce hiç fark etmediğim bir ayrıntı dikkatimi çeker ve buna şaşırır dururum. Eskiden okuduğum bir romana dönmek, eski bir arkadaşıma merhaba demeye benzer.