Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Bağımsız yayıncılar Kıraathane Edebiyat Şenliği’ndeToplam oy: 14

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi, bağımsız yayıncıların bir araya geldiği bir edebiyat şenliği hayata geçiriyor. “Evimizde şenlik var!” sözleriyle duyurulan fuar 14-21 Eylül günleri arasında düzenlenecek. Kıraathane Kitap Şenliği’ne 100. Kilometre, Alef, Aras, Corpus, Encore, Güldünya, İstos, Kara Plak, Kıraathane Kitapları, Kolektif Kitap, Lis, Manifold, Monokl, Nebula, Norgunk, Ons Dergisi, Paloma, Raskol’un Baltası, Siren ve Yüz Kitap gibi özgün yayıncılar katılıyor. Beyoğlu, Asmalı Mescid Mahallesi, Yemenici Abdüllatif Sokak’ta bulunan Kıraathane İstanbul’da gerçekleştirilecek fuarda bir hafta boyunca kitap satış stantları kurulacak, hem toplu hem de katılan her yayınevinin kendine özel etkinlikleri gerçekleşecek. 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Daha çok İstanbul’u ve şehir insanını acısıyla-sevinciyle etkileyici bir biçimde kaleme alan Sait Faik Abasıyanık, beş hikâyesiyle izleyicilerle buluşuyor.

Geçtiğimiz eylül ayında İstiklal Caddesi’nde kapılarını açan Meşher’in Ukraynalı sanatçı Alexis Gritchenko’nun 1919-1921 yılları arasında yaşadığı İstanbul’u konu aldığı eserlerinden oluşan “Alexis Gritchenko - İstanbul Yıll

Kulis

“Öldürme Üzerine Kısa Bir Film Bana İlham Veren Başlıca Yapıt”

ŞahaneBirKitap

Son yıllarda, sürekli dile gelen bir soru var edebiyat çevrelerinde: Öykü yükseliyor mu? Şiirin ulaşılmaz yeri ve romanın tükenmeyen gücünün yanında öykü türü hep bir muammanın kucağında dolaşıyor hâlbuki. Düne, bugüne, hatta yarına baktığımızda öykünün, özellikle Türk edebiyatında, hep arada kalmış bir konumda olduğunu görüyoruz.

Editörden

Edebiyatın kendine özgü mekânları vardır. Muhitler burada bir araya gelir. Mahfil olurlar. Okumak ve yazmak yalnızlık ister. Ama okuduğunu ve yazdığını paylaşmakla görevlidir her tutkulu okur ve yazar. Okumak soylu bir eylemdir. Yazmak ise o eylemi bambaşka kişilerle paylaşma işlemidir. Goethe, “Seni anlayacak bir kişi bile bulduysan ciltler dolusu yaz” der.