Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

ÇIRAĞAN 'NIN KASIM KONUĞU OYA BAYDARToplam oy: 674

"Çırağan Okumaları"nın Kasım konuğu, yazar Oya Baydar.

10 Kasım 2009 Salı saat 19:00'da gerçekleşecek etkinlikte yazar, edebiyatseverlere son romanı "Çöplüğün Generali"nden parçalar okuyacak ve konukları bilim, siyaset, toplumsal bellek konuları üzerinde düşünmeye zorlayacak. Konuklar, etkinliğin sonunda yazarla romanı üzerine sohbet edebilecek ve kitaplarını imzalatabilecek. Etkinlik tüm edebiyat meraklılarına ücretsiz ama rezervasyon yaptırmak gerekmekte.

 

Tarih: 10 Kasım 2009 Salı, saat 19.00-21.00
Çırağan Palace Kempinski, Saray Girişi, Enderun Salonu.

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Türk edebiyatının önemli isimlerinden, “Kudüs şairi” olarak tanınan Nuri Pakdil’i kaybettik.

Dünyanın en büyük kültürel ve sosyal etkinliklerinin başında gelen Frankfurt Kitap Fuarı bu yıl “Dünyayı hareket ettiren fikirler” sloganıyla açıldı. Sektörün buluşma noktası olarak değerlendirilen fuarda dünyaca ünlü yazarlar, çok satan büyük isimler, yayıncılar, gazeteciler, yazar menajerleri, edebiyat ajanları, edebiyat dünyasının büyük isimleri ve edebiyat tutkunları bir araya geliyor.

Hollywood’un büyük ismi Quentin Tarantino geçtiğimiz ay vizyona giren 9. filmi Once Upon a Time in Hollywood üzerine konuştuğu bir söyleşide, şu sıralar bir roman üzerine çalıştığını söyledi. 10. filmiyle yönetmenliğe veda edeceğini açıklayan yönetmen şimdilik yeni bir film üzerine çalışmayı rafa kaldırmış durumda.

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Kadın kahramanlar içinde bazıları var ki, yıllar önce okumuş olmama rağmen halen onların hayatlarını merak ederim. Her okuyuşta farklı bir keşif, yeni bir detay, daha önce hiç fark etmediğim bir ayrıntı dikkatimi çeker ve buna şaşırır dururum. Eskiden okuduğum bir romana dönmek, eski bir arkadaşıma merhaba demeye benzer.