Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Dan Brown’un son kitabında Türkiye var!Toplam oy: 1005

Kitapları tüm dünyada milyonlar satan Dan Brown’un son kitabı Kayıp Sembol’de (The Last Symbol) Türkiye’den de söz ediliyor.

Da Vinci Şifresi
ile Melekler ve Şeytanlar isimli kitapların kahramanı Harvard Üniversitesi’nden simgebilim uzamanı Robert Langdon’un bir gün boyunca yaşadıklarını anlatan "Kayıp Sembol" raflarda yerini aldığı gün çok satanlar listesine girmişti. Masonların ve onların sakladıkları eski bir sırrı anlatan kitap Washington’da geçiyor.

Kitabın Türkiye’yi anlatan bölümleri "Geceyarısı Ekspresi" filmini de anımsatıyor. Kitapta anlatılan milyoner Solomon ailesinin oğlu Zachary, Türkiye’ye uyuşturucu madde sokmaya çalışırken yakalanıp tutuklanıyor ve İstanbul’un dışındaki Soğanlık Cezaevine gönderiliyor. 37 numaralı mahkum olarak anılan Zachary bir hafta sonra hücresinde feci halde dövülerek öldürülmüş olarak bulunuyor. Ertesi gün hapishane müdürünün kayıplara karışması ve Zachary’nin tüm parasının çekilip bilinmeyen hesaplara aktarılmasından dolayı hapishane müdürü aranmaya başlıyor.

"Kayıp Sembol" Kasım ayında Türkçe’de de yayımlanacak.(NTV'den)

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (İTEF) İtalya Özel programıyla sanatseverlerin karşısına çıkıyor. 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında ekranlara gelecek olan etkinlikler sayesinde İtalya'ya ve İtalyan edebiyatına uzanan yeni bir yol açılacak.

 

 

Sanat Kritik’in yeni podcast serisi, Seval Şahin’in editörlüğünde dinleyicilerle buluşuyor. “Yaz Sıcağında Bir Esinti” başlıklı serinin ilki 120. doğum yıldönümü vesilesiyle Ahmet Hamdi Tanpınar’a ayrıldı. Dergâh Yayınları’nın desteğiyle hayata geçen projeye farklı alanlardan birçok yazar, şair, sanatçı ve akademisyen katıldı.

Kültür Sanat Şehir dergisi Z, 5. kez okur karşısında. Zeytinburnu Belediyesi tarafından yayımlanan tematik dergi, “kütüphane” konusunu mercek altına alıyor. 508 sayfa boyunca insanlık tarihinin bilinen en eski dönemlerinden günümüze kadar farklı kültürlerde kütüphanenin seyri, kütüphanenin unsurları, kütüphaneciler, kütüphane sahipleri ve kütüphane literatürü inceleniyor. 

Türk edebiyatının usta ismi Sait Faik Abasıyanık'ın hatırasını yaşatmak amacıyla her yıl bir öykücüye verilen "Sait Faik Hikâye Armağanı" bu kez Şermin Yaşar'ın oldu.

 

Sosyal medya paylaşımları, konuşmalar, anketler, veriler gösteriyor ki pandemi günlerinde evde geçen zamanın ciddi bir kısmını kitaba ayırdık. Türkiye ve dünya genelinde İNSAMER'in yaptığı araştırma kitap yayımı ve okuma oranlarındaki artışa odaklanıyor. Kitapyurdu ve Idefix sitelerinden alınan veriler de korona istatistiklerine katkı sunuyor.

 

 

 

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.