Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Kitap getirene tiyatro bileti hediyeToplam oy: 372

Beşiktaş Belediyesi yaklaşan Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle ücretsiz etkinlikler düzenliyor. Kitap Sizden Bilet Bizden kampanyası kapsamında en az bir adet kitap bağışında bulunanlara etkinliklere katılan 10 tiyatro grubunun oyunlarına ücretsiz bilet verilecek. Söz konusu oyunlar 27-31 Mart 2017 tarihleri arasında Ortaköy ve Akatlar kültür merkezlerinde gerçekleştirilecek. Ücretsiz biletler oyunların sahneleneceği kültür merkezlerinden temin edilebilir.

 

 

 

 

Etkinlik programı ise şöyle:

 

27 Mart 2017, Pazartesi, 20:30


Ben Orhan Veli – Ortaköy Kültür Merkezi


2’si 1 Arada
– Akatlar Kültür Merkezi


28 Mart 2017, Salı, 20:30


Kabileler
– Ortaköy Kültür Merkezi


Kanatsız Güvercinler – Akatlar Kültür Merkezi29 Mart 2017, Çarşamba, 20:30


El Deliye Biz Akıllıya Hasret – Akatlar Kültür Merkezi


İvan İvanoviç Var Mıydı Yok Muydu?– Ortaköy Kültür Merkezi30 Mart 2017, Perşembe, 20:30


Kasap – Akatlar Kültür Merkezi


Topuklu Terlik Süt Yapar – Ortaköy Kültür Merkezi31 Mart 2017, Cuma, 20:30


Anlatılan Senin Hikayendir – Akatlar Kültür Merkezi


Ayşegül Çıldırmış Olmalı
– Ortaköy Kültür Merkezi

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Türkiye kütüphaneleri giderek daha çok seviyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılına ilişkin açıkladığı kütüphane istatistikleri de bu doğrultuda. TÜİK verilerine göre, ülke genelinde geçen yıl itibarıyla biri milli, 1162 halk, 598 üniversite, 29 bin 690 örgün ve yaygın eğitim kurumu olmak üzere toplam 31 bin 451 kütüphane faaliyet gösteriyor.      

 

Söyleşi

100. sayımızdan itibaren başladığımız Yayınevi Hikâyeleri’nde bu ay İz Yayınları editörü Hamdi Akyol var. Akyol, yayıncılık tarihimizin kilometre taşlarından olan İz Yayınları’nın kuruluşunu, daha çok hangi kitapları bastıklarını ve günümüz yayıncılık ortamının durumunu değerlendirdi.

 

ŞahaneBirKitap

“Tıp gerçek bir kütüphanedir, ama doğru biçimde okunması gerekir” cümlesinden yola çıkan Kütüphanedeki Beden, Charles Dickens’tan Franz Kafka’ya, Virginia Woolf’tan Susan Sontag’a, John Berger’dan Oliver Sacks’e uzanan bir yelpazeyle zenginleşen, tıbbın toplumsal tarihini edebiyat aracılığıyla aydınlatan bir antoloji.

Editörden

 

Günümüz İngiliz romancılarından Ian McEwan’ın Soğuk Savaş döneminin “edebiyat cephesi”ni anlattığı ilginç bir romanı var; Bir Parmak Bal. Ülkemizde de yayınlanan roman bir anlamda birbirine benzemeyen üç ilgi çekici konuyu garip bir kurgu etrafında bir araya getiriyor: Gizli servis, edebiyat ve aşk.