Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Necip Fazıl Ödülleri Sahiplerini BuluyorToplam oy: 22

Necip Fazıl Kısakürek’in manevi ve kültürel mirasını yaşatmak amacıyla Star gazetesi tarafından düzenlenen “Necip Fazıl Ödülleri” törenle sahiplerini buluyor.

 

Star gazetesinin ev sahipliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle bu yıl beşincisi düzenlenen gecenin onur konuğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak.

 

21 Aralık 2018 Cuma günü saat 19.00’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek ödül gecesine kültür ve sanat dünyasından önemli isimler katılıyor.

 

Beşir Ayvazoğlu, Fatih Andı, Osman Konuk, Turan Karataş ve Necip Tosun’dan oluşan jüri heyetinin aldığı kararlar neticesinde 2018 Necip Fazıl Ödülleri'ne layık görülen isimler şöyle: Şiir ödülü; Arif Ay, hikâye-roman ödülü; Aykut Ertuğrul, fikir-araştırma ödülü; Prof. Dr. Ahmet Yaşar Ocak, ilk eserler ödülü; Yasemin Karahüseyin ve Fatih Baha Aydın, uluslararası kültür sanat ödülü; Prof. Dr. Muhammed Harb, saygı ödülü; Prof. Dr. Nevzat Atlığ.

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Yalnızca filmleriyle değil fotoğraflarıyla da sevdiğimiz yönetmen, senarist ve fotoğrafçı N

Faruk Duman, hep kitap etiketiyle yayımlanan, “Sus Barbatus!”

Pera Film, Mayıs ayı programına Almanya’nın en önemli film müzelerinden biri olan Berlin Film ve Televizyon Müzesi ile yaptığı iş birliği ile devam ediyor.

Avrupa Müzeler Gecesi etkinliği kapsamında 18 Mayıs Cumartesi Türkiye’de yer alan bakanlığa bağlı 49 müze saat 23.00’e kadar ziyarete açık. Üstelik normal kapanış saatinden itibaren girişler herkese ücretsiz.

Söyleşi

Sanat eleştirmeni Samed Karagöz, gazete ve dergilerde çağdaş sanat hakkında kaleme aldığı yazılarını Kamçatka (Profil Yayınları) adlı kitabında bir araya topladı. Karagöz, sanat üzerine yazarken, eleştirirken sanata karşı gösterdiği tutkulu bağlılığı ve sevgiyi hiç kaybetmeden, okuru için özel bir yol haritası da çiziyor.

ŞahaneBirKitap

Edebiyat eleştirmeni Adam Kirsch, Küresel Roman - 21. Yüzyılda Dünyayı Yazmak kitabında bir romanı küreselleştiren şey nedir sorusunun yanıtını arıyor.

Editörden

Kitaplarla ilgili internet sitelerini, dergileri karıştırdığınızda karşınıza çıkan en ilgi çekici içerik, “Hangi kitabı okumalıyım?” sorusuna verilen cevaplardır. Bu cevaplar genelde ortalama bir anlayışın yansımasıdır. Kitap okumak seçkin bir eylemdir ve kitap okuyacak kişi de, bu özel eylemi gerçekleştirmek için en “seçkin” kitabı bulmalıdır.