Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Nick Cave E-kitap Kervanına KatılıyorToplam oy: 598

Müzik efsanesi ve yazar Nivk Cave, son kitabı Bunny Munro'nun Ölümü'nü e-kitaplaştırarak yayıncıların okuyuculara ulaşmak için verdiği savaşa rock'n'roll büyüsü katıyor. Bölüm uzunluğunda parçalara ayrılan metnin yanında, bizzat yazar tarafından kaydedilmiş müzikler ve okumalar da mevcut.

"Bunny Munro bu tür bir girişim için biçilmiş kaftandı," diyor Cave. "Aynı zamanda müzisyen olduğum için bu kitabı iphone'da okumanın olabildiğince ilginç olması için birçok şey yapabildim... Benim için işin en garip yanı, müzisyenler olarak hepimiz internetten müzik indirme vs. konusunda kendimizi çaresiz hissederken, bu kitabı yayınlayarak, kazara, internetten indirme işiyle tam anlamıyla yüzleşmek zorunda kaldım ve bu çok heyecan verici."

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Nobel Edebiyat Ödülü’nün sahipleri açıklandı. 2018 yılı Nobel Edebiyat Ödülü’ne Polonyalı yazar Olga Tokarczuk, 2019 yılı Nobel Edebiyat Ödülü’ne ise Avusturyalı yazar Peter Handke uygun görüldü. Nobel Edebiyat Ödülü, İsveç Akademisi’nde yaşanan skandallar nedeniyle 2018 yılında verilmemişti. Bu yıl hem 2018 hem de 2019 yılının ödülleri aynı anda açıklandı.

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Kadın kahramanlar içinde bazıları var ki, yıllar önce okumuş olmama rağmen halen onların hayatlarını merak ederim. Her okuyuşta farklı bir keşif, yeni bir detay, daha önce hiç fark etmediğim bir ayrıntı dikkatimi çeker ve buna şaşırır dururum. Eskiden okuduğum bir romana dönmek, eski bir arkadaşıma merhaba demeye benzer.