Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Pulitzer ödüllü Amerikan şairi C.K. Williams İstanbul'daToplam oy: 584

Pulitzer ödüllü ünlü Amerikan şairi C.K. Williams Heves Şiir-Eleştiri dergisinin davetlisi olarak şiirlerinden bir seçkiyi seslendirmek için İstanbul'da olacak. Amerika'da muhalif kişiliğiyle tanınan C.K. Williams, Heves ile  YKY'nin ortaklaşa düzenlediği, dinleyicilerin katılımıyla gerçekleşecek  programda eski şiirlerinin yanı sıra önümüzdeki aylarda Farrar, Straus &  Giroux'dan yayımlanacak "Wait" adlı şiir kitabından şiirlere de yer verecek.  Şair Efe Murad moderatörlüğünde gerçekleşecek şiir okuması ve söyleşisinde,  C.K. Williams'ın şiirleri Efe Murad'ın çevirileriyle beraber okunacak.

Yayımlanmış  14 şiir kitabının yanında, Sofokles, Evripides, Issa, Francis Ponge ve  Adam Zagajewski'den de çevirileri bulunan C.K. Williams, en son 2003  yılında The Singing (Şarkı Söyleyen) adlı kitabıyla National  Book Ödülü'nü ve 2005 yılında ise Ruth Lilly Yaşam Boyu Şiir Onur Ödülü'nü  almıştı.

Tarih: 10 Eylül 2009 Perşembe
Yer:  Yapı Kredi Kültür Sanat Sermet Çifter Salonu, Beyoğlu - İstanbul
Saat: 18.30

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Nobel Edebiyat Ödülü’nün sahipleri açıklandı. 2018 yılı Nobel Edebiyat Ödülü’ne Polonyalı yazar Olga Tokarczuk, 2019 yılı Nobel Edebiyat Ödülü’ne ise Avusturyalı yazar Peter Handke uygun görüldü. Nobel Edebiyat Ödülü, İsveç Akademisi’nde yaşanan skandallar nedeniyle 2018 yılında verilmemişti. Bu yıl hem 2018 hem de 2019 yılının ödülleri aynı anda açıklandı.

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Kadın kahramanlar içinde bazıları var ki, yıllar önce okumuş olmama rağmen halen onların hayatlarını merak ederim. Her okuyuşta farklı bir keşif, yeni bir detay, daha önce hiç fark etmediğim bir ayrıntı dikkatimi çeker ve buna şaşırır dururum. Eskiden okuduğum bir romana dönmek, eski bir arkadaşıma merhaba demeye benzer.