Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap


Murathan Mungan'la Sözünü Sakınmadan (Video)


İstanbul Modern ile Sabit Fikir’in işbirliğinde düzenlenen sıra dışı söyleşi dizisi ‘Sözünü Sakınmadan’ konuşmalarının ilkinde eleştirmenler Semih Gümüş, Ömer Türkeş ve Kaya Genç’in konuğu ünlü romancı, şair ve tiyatro yazarı Murathan Mungan’dı. Etkinlik 7 Temmuz 2011 Perşembe günü İstanbul Modern’in bahçesinde düzenlendi. Mungan’ın bu yıl yayımlanan son kitabı Şairin Romanı’nın ve otuz yıla yayılan yazarlığının konuşulduğu söyleşiye okurlar da sorularıyla katıldı. Yaklaşık 2 saat süren söyleşiyi buradan izleyebilirsiniz...
Toplam oy: 1082

Yorumlar

Yorum Gönder


türkiye'nin en yazarı bence tartışmasız

40%
60%

İç sesimin ,sustuklarımın şairi..

50%
50%

Şairin Romanı edebiyatın büyüsünü üzerinde taşıyan ve okura hissettiren çok özel ve bambaşka bir Murathan Mungan kitabı. Hatta kitabın yazarını gölgede bıraktığını düşünüyorum. Haliyle söyleşiyi merakla dinledim. Güzel ve akıcı bir söyleşi olmasına rağmen, romanla ilgili daha ciddi bir hazırlığın yapılması gerektiği hissine kapıldım.

35%
65%

iç sesimi aramaya koyulduğumda adresim her zaman beni ona götürür.Bu sohbet iyi geldi.Sağolun...

48%
52%

Paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

38%
62%

Söyleşilerin videolarını sayfanızda paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Çeşitli sebeplerle katılmak isteyip de katılamayan bir çok insan çok faydalı olduğunu düşündüğüm bu etkinliklerden mahrum kalmamış oluyor.

43%
57%

Bu söyleşiyi izlediğim için, Murathan Mungan gibi bir yazarı bir kez daha dinlediğim için çok memnun oldum. Onun yazılarını okumaktan hiçbir zaman vazgeçmedim ve vazgeçmeyeceğim...

50%
50%

Bu söyleşiyi izlemiş olmama ne kadar mutlu olduğumu anlatamam, çok teşekkür ederim...

48%
52%

Orada bulunamadığım için çok üzülmüştüm. Paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

54%
46%

Yeni yorum gönder

Kulis

Her Şey Çölde Koşan Bir Atla Başladı

ŞahaneBirKitap

Mehmet Akif’in seciyesini en çok şu üç şey inşa etti der Mithat Cemal Kuntay: Kur’anlı ev, pehlivanlı mahalle, müspet ilimli mektep. Bu üç dayanağı anlamak, Türkiye’nin ve şiirin zeminine dair iyi bir fikir verecektir. Akif’te tarih kültürel bir miras değil. O bunu çok erken zamanda anlıyor ve Namık Kemal’in korktuğu varoluş krizinin ortasında kendisini buluyor.

Editörden

Doğu Batı sorunu yalnızca bizim edebiyatımıza özgü bir sorunlar yumağı değildir aslında, Rus edebiyatında da benzer bir tartışma söz konusudur. Bütün bir 19. yüzyıl romanı daha sonra şiddetlenecek bu tartışmanın ilk alevinin yakıldığı metinlerle doludur.