Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap


Murathan Mungan'la Sözünü Sakınmadan (Video)


İstanbul Modern ile Sabit Fikir’in işbirliğinde düzenlenen sıra dışı söyleşi dizisi ‘Sözünü Sakınmadan’ konuşmalarının ilkinde eleştirmenler Semih Gümüş, Ömer Türkeş ve Kaya Genç’in konuğu ünlü romancı, şair ve tiyatro yazarı Murathan Mungan’dı. Etkinlik 7 Temmuz 2011 Perşembe günü İstanbul Modern’in bahçesinde düzenlendi. Mungan’ın bu yıl yayımlanan son kitabı Şairin Romanı’nın ve otuz yıla yayılan yazarlığının konuşulduğu söyleşiye okurlar da sorularıyla katıldı. Yaklaşık 2 saat süren söyleşiyi buradan izleyebilirsiniz...
Toplam oy: 1025

Yorumlar

Yorum Gönder


türkiye'nin en yazarı bence tartışmasız

41%
59%

İç sesimin ,sustuklarımın şairi..

50%
50%

Şairin Romanı edebiyatın büyüsünü üzerinde taşıyan ve okura hissettiren çok özel ve bambaşka bir Murathan Mungan kitabı. Hatta kitabın yazarını gölgede bıraktığını düşünüyorum. Haliyle söyleşiyi merakla dinledim. Güzel ve akıcı bir söyleşi olmasına rağmen, romanla ilgili daha ciddi bir hazırlığın yapılması gerektiği hissine kapıldım.

36%
64%

iç sesimi aramaya koyulduğumda adresim her zaman beni ona götürür.Bu sohbet iyi geldi.Sağolun...

48%
52%

Paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

39%
61%

Söyleşilerin videolarını sayfanızda paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Çeşitli sebeplerle katılmak isteyip de katılamayan bir çok insan çok faydalı olduğunu düşündüğüm bu etkinliklerden mahrum kalmamış oluyor.

44%
56%

Bu söyleşiyi izlediğim için, Murathan Mungan gibi bir yazarı bir kez daha dinlediğim için çok memnun oldum. Onun yazılarını okumaktan hiçbir zaman vazgeçmedim ve vazgeçmeyeceğim...

49%
51%

Bu söyleşiyi izlemiş olmama ne kadar mutlu olduğumu anlatamam, çok teşekkür ederim...

49%
51%

Orada bulunamadığım için çok üzülmüştüm. Paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

54%
46%

Yeni yorum gönder

Kulis

Ekrem Demirli: ''Kuşeyri, ilahi kitaba 'Sevgilinin Mektubu' gibi bakıyordu''

ŞahaneBirKitap

Amerikan psikolojisi ve varoluşçu psikoterapinin önde gelen isimlerinden Rollo May, Yaratma Cesareti adlı o pek ünlü kitabında, modern-kapitalist sarsıntı çağının bizleri bir şeyler yapmaya, üstelik yeni bir şeyler yapmaya çağırdığından bahseder.

Editörden

Deniz denildiğinde aklıma hep Küçük Kara Balık geliyor. Üstelik, Samed Behrengi’nin bu hüzünlü küçük öyküsü, yosunlarla kaplı bir kayadan göllere dökülen, oradan da nehir nehir denize açılan bir öyküdür. Elbette denizden daha fazlasını anlatır. Yine de büyük denizi özleyen küçük bir balık imgesi, insanın dünyadaki yolculuğunu anlatmada bana hep eşsiz bir metafor olarak görünmüştür.