Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Tanpınar ve Sait Faik’in iç dünyasına yolculuk



Toplam oy: 2

 

Selim İleri’nin “çağdaş hikâyeciliğin ‘gizli’ büyük ustası” olarak tanımladığı Fikret Ürgüp, aynı anda pek çok farklı kimliğe sahip bir hikâyeci; hikâyeciliğinin yanı sıra psikiyatr, iç hastalıkları uzmanı ve ressam. Everest Yayınları Bütün Eserleri serisinin ikinci kitabı olarak usta hikâyecinin Cevapsız Kalan Telgraf kitabını yayımlandı. Ürgüp, kitabında Sait Faik Abasıyanık ve Ahmet Hamdi Tanpınar’a ilişkin görüşlerini, anılarını, kişisel ve edebiyat dünyasına dair sırlarını anlatıyor. 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Kulis

Gülenay Börekçi İntihal mi, Esinlenme mi? ''Ben bu kitabı daha önce okumuştum!''

ŞahaneBirKitap

“Tıp gerçek bir kütüphanedir, ama doğru biçimde okunması gerekir” cümlesinden yola çıkan Kütüphanedeki Beden, Charles Dickens’tan Franz Kafka’ya, Virginia Woolf’tan Susan Sontag’a, John Berger’dan Oliver Sacks’e uzanan bir yelpazeyle zenginleşen, tıbbın toplumsal tarihini edebiyat aracılığıyla aydınlatan bir antoloji.

Editörden

 

Günümüz İngiliz romancılarından Ian McEwan’ın Soğuk Savaş döneminin “edebiyat cephesi”ni anlattığı ilginç bir romanı var; Bir Parmak Bal. Ülkemizde de yayınlanan roman bir anlamda birbirine benzemeyen üç ilgi çekici konuyu garip bir kurgu etrafında bir araya getiriyor: Gizli servis, edebiyat ve aşk.