Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

"Ustalara Saygı" Altan Erbulak içinToplam oy: 843

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, yaz aylarında bir kez daha açıkhavaya çıkıyor. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan etkinlikler, yaz boyunca Beşiktaş Belediyesi Abbasağa Parkı’nda alanlarının duayenlerini ağırlıyor. “Park Buluşmaları” organizasyonu çerçevesinde gerçekleştirilecek olan etkinliğin yaz dönemindeki ilk ustası Altan Erbulak. Sanatçı için hazırlanan gece, Abbasağa Parkı’nda 26 Temmuz Pazartesi akşamı saat 21.00’den itibaren takip edilebilecek. 

Aramızdan 1 Mayıs 1988 tarihinde, henüz 59 yaşındayken ayrılan Altan Erbulak, “Ustalara Saygı” gecesinde ailesi, yakınları, tüm alanlardaki çalışma arkadaşları, özetle onunla yolu bir yerde kesişmiş dostlarının katılımıyla anılacak. Oynadığı tiyatro yapıtları, filmler ve televizyon skeçleriyle, kaleme aldığı yazılarla ve çizdiği karikatürlerle hep gülümsetmekten yana olan sanatçı için hazırlanan gecede, ustanın bu özelliğini vurgulamak amacıyla samimi ve neşeli bir hava Abbasağa Parkı’nı saracak. Altan Erbulak’ın eşi Füsun Erbulak, kızları Ayşe Erbulak ile Sevinç Erbulak ve torunu Dağhan Külegeç, gece boyunca sahnede yer alarak geceye ev sahipliği-moderatörlük yapacaklar.

SANAT DÜNYASINDAN PEK ÇOK İSİM

Erbulak ailesinin sahnede ağırlayacağı misafirler, tıpkı Altan Erbulak gibi, farklı disiplinlerin temsilcileri olacak: Ali Poyrazoğlu, Engin Alkan, Erol Günaydın, Haslet Soyöz, İsmet Tongo, Mustafa Alabora, Naşit Özcan, Uğurkan Erez, Ulvi Alacakaptan ve Yonca Evcimik, etkinliğe katılarak anılarındaki Altan Erbulak’ı seyircilere anlatacaklar. Bora Öztoprak’ın şarkılarıyla renklendireceği “Ustalara Saygı” etkinliğine Cihan Demirci, Gülriz Sururi ve Müjdat Gezen de telefon bağlantısıyla katılacaklar. 

Abbasağa Parkı’nın serin ortamında gerçekleştirilecek olan “Ustalara Saygı” toplantısında, seyircilere Altan Erbulak’ın yaşamından karelerden oluşan bir dia gösterisi, Cihan Demirci’nin hazırladığı bir Altan Erbulak belgeseli, sanatçının katıldığı eğlenceli bir radyo programının kaydı ve rol aldığı yapıtlardan oluşan bir kolaj da sunulacak. 

“Ustalara Saygı” toplantıları yaz dönemi etkinlikleri, 2 ve 9 Ağustos’ta da Abbasağa Parkı’nda düzenlenecek gecelerle devam edecek.

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Hessen Eyaleti Kültür ve Bilim Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı, Frankfurt Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosluğu’nun katkıları ile düzenlenen Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin kazananları belli oldu.  Nuh Tepesi En iyi film dalında birinci olurken, Kız Kardeşler filmindeki performanslarıyla Cemre Ebuzziya, Helin Kandemir, Ece Yüksel en iyi

2021 Orhan Kemal Roman Armağanı başvurusu için eserin, yayınevleri tarafından 2020 yılında ilk kez yayınlanmış olması gerekmektedir. En geç 10 Ocak 2021 tarihine kadar www.orhankemal.org ve www.everestyayinlari.com sitelerinde bulunan yönetmeliğe uygun şekilde başvuru yapılabilecek. 2021 yılı 50.

Dünya çapında Simyacı, Veronika Ölmek İstiyor, Casus ve Aldatmak gibi romanlarıyla tanınan Paulo Coelho, İzmir Depremi sonrası yardım yapacağını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Coelho, İnşirah Suresi’nden “Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.

"Da Vinci Şifresi", "Melekler ve Şeytanlar", "Cehennem" gibi kitaplarıyla bütün dünyada büyük yankı uyandıran Dan Brown, Türk hayranlarıyla ilk kez D&R canlı yayınında buluşacak. 

 

Yunus Nadi Abalıoğlu’nun ismini yaşatmak için 1946 yılından beri düzenlenen Yunus Nadi Ödülleri’nin kazananlar açıklandı. Pandemi sebebiyle dijital ortamda duyurulan ödüller 6 kategoride düzenlendi ve toplamda 8 isim ödüle layık görüldü. Salgının durumuna göre ödül töreninin kasım ayında yapılması planlanmaktadır.

 

Kulis

''İnsan Ancak Kendine Dışarıdan Bakınca Hakikati Fark Edebiliyor''

ŞahaneBirKitap

Şiir bir dil işçiliği olduğu kadar bir anlam işçiliğidir de. Çünkü dil bize aynı zamanda bir inceliğin adresini verir. Dilin doğduğu yer, bir ömür insanın yazgısıyla birlikte kol kola yürür. Tohum orasıdır. Dünyanın, adına ömür dediğimiz yaşamak kavgasının başladığı yerde olanca müşfikliğiyle dili görürüz. Dili yani anlama ve kavrama çabamızı.

Editörden

Ursula K. Leguin dendiğinde aklımda hep nitelikli ve bilgece hayaller kurmayı öğreten Batılı bir nine imajı beliriyor. Ursula’yı yalnızca bir hayalci olarak da niteleyemem doğrusu. Bilim Kurgu türü içindeki en filozof yazardır Ursula. Sadece yepyeni bir evren kurmakla kalmaz. Dünyamıza dair bazı kavramları da yerinden oynatır.