Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Belki Başka Zaman
Toplam oy: 22

Kalbi emin şekilde, bir gün evine dönmeyi bekler hâlde dünya adasında gördüklerini kaleme alan şair İbrahim Tenekeci, sekizinci şiir kitabıyla Belki Başka Zaman diyor. “Bir sürü işim var, günlerden cuma / Geldiğim gittiğim böyle bir dünya” tarifiyle bulunduğu hayatta karşılaştığı insanlar dingin ve sade şiirlere dönüşüyor: “Alışmasın gözlerim / Dünyanın karanlığına.> İki zor döneme dair ikişer şiir var kitapta: Şair Mustafa Akar’ın kanserle mücadelesinden galip çıktığı günler ve 15 Temmuz. Türkçenin darası alınmış sözleriyle yazdığı temiz ve yeni şiirlerde, tecrübeden doğan şahitlikler sıkça yer alıyor: Eskiden dostların sesi olurdu.

 

 

BELKİ BAŞKA ZAMAN

İbrahim Tenekeci

MUHİT KİTAPBu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.