Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Büyük Selçuklular
Toplam oy: 9

Çağrı Bey ve Sultan Alparslan hakkında yayımladığı monografileri okurun dikkatini çekip beğenisini kazanan ve Selçuklu tarihi dendiğinde genç kuşaktan artık akla ilk gelen akademisyenlerden olan Cihan Piyadeoğlu, şimdi de bir bütün halinde Selçuklu İmparatorluğu’nu ele aldığı çalışması ile raflarda. Kronik etiketiyle çıkan kitap benzer çalışmalardan ortaya son çıkan bilgi ve belgelerin değerlendirilmesi ile herkes tarafından anlaşılabilecek romansı anlatımı ile ayrışıyor.

BÜYÜK SELÇUKLULAR
Cihan Piyadeoğlu
KRONIK KITAP


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

''İnsan Ancak Kendine Dışarıdan Bakınca Hakikati Fark Edebiliyor''

ŞahaneBirKitap

Şiir bir dil işçiliği olduğu kadar bir anlam işçiliğidir de. Çünkü dil bize aynı zamanda bir inceliğin adresini verir. Dilin doğduğu yer, bir ömür insanın yazgısıyla birlikte kol kola yürür. Tohum orasıdır. Dünyanın, adına ömür dediğimiz yaşamak kavgasının başladığı yerde olanca müşfikliğiyle dili görürüz. Dili yani anlama ve kavrama çabamızı.

Editörden

Ursula K. Leguin dendiğinde aklımda hep nitelikli ve bilgece hayaller kurmayı öğreten Batılı bir nine imajı beliriyor. Ursula’yı yalnızca bir hayalci olarak da niteleyemem doğrusu. Bilim Kurgu türü içindeki en filozof yazardır Ursula. Sadece yepyeni bir evren kurmakla kalmaz. Dünyamıza dair bazı kavramları da yerinden oynatır.