Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Edebiyatın Cadıları
Toplam oy: 11

Virginia Woolf, Toni Morrison, Emily Dickinson, Anna Ahmatova, Mary Shelley ve diğerleri... Taisia Kitaiskaia’nın güçlü kelimelerinin Katy Horan’ın illüstrasyonlarıyla birleştiği Edebiyatın Cadıları dünya tarihinin ilham veren, bizi cesur olmaya teşvik eden 30 yazarının en sihirli yanlarını bir araya getiriyor: Virginia Voolf’un kolaylıkla bir bilinç havuzundan diğerine sıçramasını, Toni Morrison’ın insanın kuşaklar boyunca aktarılan acısını görmesini, Leslie M. Silko’nun bizzat kendisini hikâyeleştirmesini, Audre Lorde’nin kadınlara cesaret vermesini…

EDEBİYATIN CADILARI
Taisia Kitaiskaia
ÇEV: Ayşegül Gürsel Duyan
HEP KITAP


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Ekrem Demirli: ''Kuşeyri, ilahi kitaba 'Sevgilinin Mektubu' gibi bakıyordu''

ŞahaneBirKitap

Amerikan psikolojisi ve varoluşçu psikoterapinin önde gelen isimlerinden Rollo May, Yaratma Cesareti adlı o pek ünlü kitabında, modern-kapitalist sarsıntı çağının bizleri bir şeyler yapmaya, üstelik yeni bir şeyler yapmaya çağırdığından bahseder.

Editörden

Deniz denildiğinde aklıma hep Küçük Kara Balık geliyor. Üstelik, Samed Behrengi’nin bu hüzünlü küçük öyküsü, yosunlarla kaplı bir kayadan göllere dökülen, oradan da nehir nehir denize açılan bir öyküdür. Elbette denizden daha fazlasını anlatır. Yine de büyük denizi özleyen küçük bir balık imgesi, insanın dünyadaki yolculuğunu anlatmada bana hep eşsiz bir metafor olarak görünmüştür.