Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Edebiyatın Cadıları
Toplam oy: 4

Virginia Woolf, Toni Morrison, Emily Dickinson, Anna Ahmatova, Mary Shelley ve diğerleri... Taisia Kitaiskaia’nın güçlü kelimelerinin Katy Horan’ın illüstrasyonlarıyla birleştiği Edebiyatın Cadıları dünya tarihinin ilham veren, bizi cesur olmaya teşvik eden 30 yazarının en sihirli yanlarını bir araya getiriyor: Virginia Voolf’un kolaylıkla bir bilinç havuzundan diğerine sıçramasını, Toni Morrison’ın insanın kuşaklar boyunca aktarılan acısını görmesini, Leslie M. Silko’nun bizzat kendisini hikâyeleştirmesini, Audre Lorde’nin kadınlara cesaret vermesini…

EDEBİYATIN CADILARI
Taisia Kitaiskaia
ÇEV: Ayşegül Gürsel Duyan
HEP KITAP


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Kadın kahramanlar içinde bazıları var ki, yıllar önce okumuş olmama rağmen halen onların hayatlarını merak ederim. Her okuyuşta farklı bir keşif, yeni bir detay, daha önce hiç fark etmediğim bir ayrıntı dikkatimi çeker ve buna şaşırır dururum. Eskiden okuduğum bir romana dönmek, eski bir arkadaşıma merhaba demeye benzer.