Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Edebiyatın Cadıları
Toplam oy: 9

Virginia Woolf, Toni Morrison, Emily Dickinson, Anna Ahmatova, Mary Shelley ve diğerleri... Taisia Kitaiskaia’nın güçlü kelimelerinin Katy Horan’ın illüstrasyonlarıyla birleştiği Edebiyatın Cadıları dünya tarihinin ilham veren, bizi cesur olmaya teşvik eden 30 yazarının en sihirli yanlarını bir araya getiriyor: Virginia Voolf’un kolaylıkla bir bilinç havuzundan diğerine sıçramasını, Toni Morrison’ın insanın kuşaklar boyunca aktarılan acısını görmesini, Leslie M. Silko’nun bizzat kendisini hikâyeleştirmesini, Audre Lorde’nin kadınlara cesaret vermesini…

EDEBİYATIN CADILARI
Taisia Kitaiskaia
ÇEV: Ayşegül Gürsel Duyan
HEP KITAP


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

“Jack London’ın Unutulmaz Bir Romanını 40 Yıl Sonra İngilizce Aslından Çeviriyoruz”

Henüz bir yaşını doldurmamış bir yayınevi Kutu Yayınları. Hikâyesini anlatır mısınız?

ŞahaneBirKitap

Birkaç sene önce, yazar arkadaşlarla oturup şu meseleyi tartışmıştık: Yazdıklarımızı hiç kimsenin okumayacağını bilsek, yine de yazar mıydık? “Okur” olmadan yazdıklarımız bir işe yarar mıydı? Hele ki okuruyla konuşan, okuru da kurmacanın içine davet eden, hatta onu hikâyesinin bir kahramanı haline getiren yazarlar ne yapardı okur olmasa?

Editörden

Doksanlı yılların sonu olmalı. Yaşadığım taşra şehrinde sadece bir tane olan müzik mağazasına gidip gelip Pink Floyd’un The Dark Side of the Moon albümünü soruyordum sürekli, geldi mi gelmedi mi diye… Çünkü müziğin bir kaset ya da CD marifetiyle dinlendiği zamanlardı ve sevdiğiniz bir grubun albümünün çıktığını duymanız ayrı dert, o albümün sizin yaşadığınız şehre ulaşması ayrı dertti.