Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


İçki Cumhuriyeti
Toplam oy: 16

Nobel Ödüllü Mo Yan’ın İçki Cumhuriyeti açgözlülüğün ve gerçeküstü olayların hüküm sürdüğü bir ülkedeki tuhaf olayların daha tuhaf olaylara dönüşmesini anlatıyor. Halkın ölçüsüz bir yeme alışkanlığına kapıldığı söylentilerini araştırmak üzere görevlendirilen emektar müfettiş Ding Gou’er gerçeklik duygusunu kaybetmeye başlar. Soruşturma esnasında yaşadığı dönüşüm İçki Yapımı Üniversitesi, Harmanlama Bölümü’nde doktora öğrencisi ve bir yazar adayı olan Li Yidou'nun mektuplarıyla benzerlik gösterir. Epik bir anlatıya sahip olan roman, yaşayan bir yazardan hayal gücünüze sesleniyor.

 

 

İÇKİ CUMHURİYETİ

 

Mo Yan

ÇEV: Erdem Kurtuldu

CAN YAYINLARBu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.