Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


İflah Olmaz Bir Hayalperest
Toplam oy: 17

Günümüz Polonya şiirinin özgün ve usta isimlerinden Alicia Maria Kuberska, felsefe, psikoloji, sanat kuramları ve modern bilimlere olan ilgisini şiirlerine yansıtan bir şair. Sosyal problemleri ve insan hayatının her boyutunu çok yalın bir dille işleyen Kuberska, çalışmalarında modern toplumu ve toplumdaki önyargıları konu edinirken, kavrayış ve iç görüyü hayatın fiziksel, duygusal ve ruhsal alanlarında incelikle kullanıyor. İflah Olmaz Bir Hayalperest yazarın ve dünyasının keşfedilebileceği Türkçedeki ilk kitap.

İFLAH OLMAZ BİR HAYALPEREST
Alicia Maria Kuberska
ÇEV: Yeliz Altınel
ŞIIRDEN YAYINLARI


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Ercan Kesal: ''Edebiyat, Dünyaya Tahammül Gücü Verir''

İnsan yaşadığı yere benzer, doğru ama sanki eksik, yaşadığı yeri de kendine benzetir. İki taraflı bir ilişki. Değiş ...

ŞahaneBirKitap

Uzun bir tren yolculuğunun ardından Weimar’a ulaştığımda sadece yirmi bir yaşımdaydım. Genç yaşımda yapmak istediğim, Goethe’nin hayatının bir kısmını geçirdiği şehre gitmek ve kendime belki bir parça “ışık” bulmaktı. Tam olarak ne aradığımı bilmez halde şehre indiğimde 21 yıl önceydi ve internet yaygın değildi. İstasyon görevlisine en yakın gençlik evinin nerede olduğunu sordum.

Editörden

Bugün “lüzumsuz”, “aylak” ya da Benjamin’in tabiriyle “flaneur” (boşta gezen, dolaşan) diye tarif ettiğimiz adam, bizzat şehrin insanıdır aslında. Bir şeyi “yapmamayı” tercih eder bu adam. Modernlikle yaralanmıştır ama yarasının neresinde olduğunu göstermekten acizdir. Çalışmayı da iş düzenini de reddeder. Uzun bir baygınlık hali yaşamaktadır. Her ilgisi gelgeçtir. Tutunamaz bir türlü.