Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


İflah Olmaz Bir Hayalperest
Toplam oy: 13

Günümüz Polonya şiirinin özgün ve usta isimlerinden Alicia Maria Kuberska, felsefe, psikoloji, sanat kuramları ve modern bilimlere olan ilgisini şiirlerine yansıtan bir şair. Sosyal problemleri ve insan hayatının her boyutunu çok yalın bir dille işleyen Kuberska, çalışmalarında modern toplumu ve toplumdaki önyargıları konu edinirken, kavrayış ve iç görüyü hayatın fiziksel, duygusal ve ruhsal alanlarında incelikle kullanıyor. İflah Olmaz Bir Hayalperest yazarın ve dünyasının keşfedilebileceği Türkçedeki ilk kitap.

İFLAH OLMAZ BİR HAYALPEREST
Alicia Maria Kuberska
ÇEV: Yeliz Altınel
ŞIIRDEN YAYINLARI


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Yirminci yüzyıl ne çağıydı? Soğuk Savaş’ın mı çağıydı, aşırılıkların mı? Keşiflerin mi çağıydı; casusların, ajanların, bilmecelerin mi… 18. yüzyılın doğa bilimlerinin, 19. yüzyılın ise biyolojinin çağı olduğunu söyleyenler çoğunlukta. Albert Camus, 20. yüzyılı korku çağı olarak nitelendiriyor. Doğrusu çok da haklı. Yirminci yüzyıldan miras kalan korkuyla her birimiz yüzleştik.