Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


İflah Olmaz Bir Hayalperest
Toplam oy: 24

Günümüz Polonya şiirinin özgün ve usta isimlerinden Alicia Maria Kuberska, felsefe, psikoloji, sanat kuramları ve modern bilimlere olan ilgisini şiirlerine yansıtan bir şair. Sosyal problemleri ve insan hayatının her boyutunu çok yalın bir dille işleyen Kuberska, çalışmalarında modern toplumu ve toplumdaki önyargıları konu edinirken, kavrayış ve iç görüyü hayatın fiziksel, duygusal ve ruhsal alanlarında incelikle kullanıyor. İflah Olmaz Bir Hayalperest yazarın ve dünyasının keşfedilebileceği Türkçedeki ilk kitap.

İFLAH OLMAZ BİR HAYALPEREST
Alicia Maria Kuberska
ÇEV: Yeliz Altınel
ŞIIRDEN YAYINLARI


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Ekrem Demirli: ''Kuşeyri, ilahi kitaba 'Sevgilinin Mektubu' gibi bakıyordu''

ŞahaneBirKitap

Amerikan psikolojisi ve varoluşçu psikoterapinin önde gelen isimlerinden Rollo May, Yaratma Cesareti adlı o pek ünlü kitabında, modern-kapitalist sarsıntı çağının bizleri bir şeyler yapmaya, üstelik yeni bir şeyler yapmaya çağırdığından bahseder.

Editörden

Deniz denildiğinde aklıma hep Küçük Kara Balık geliyor. Üstelik, Samed Behrengi’nin bu hüzünlü küçük öyküsü, yosunlarla kaplı bir kayadan göllere dökülen, oradan da nehir nehir denize açılan bir öyküdür. Elbette denizden daha fazlasını anlatır. Yine de büyük denizi özleyen küçük bir balık imgesi, insanın dünyadaki yolculuğunu anlatmada bana hep eşsiz bir metafor olarak görünmüştür.