Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


İsmail Tunalı Düşüncesi
Toplam oy: 9

İsmail Tunalı estetik çalışmalarıyla Tanzimat’tan beri üzerine düşünülen ve yazılan estetiğin ve sanat felsefesinin Türk düşüncesinde bir felsefe disiplini olarak kurulmasını sağlamış bir isim. Tunalı’nın kapsamlı araştırmalarından hareketle onun düşüncesinin haritasını çıkarmak ve Tunalı’nın başarısı ile varsa eksikliklerini vurgulamak kaygısıyla on iki araştırmacının bir araya gelerek oluşturduğu İsmail Tunalı Düşüncesi Türkiye’de örneğine çok az rastlanan bir çalışma. Kitapta yer alan, güzel sanatlar, siyaset bilimi ve felsefe disiplinlerinde üretimde bulunan araştırmacılar Tunalı düşüncesi üstüne kaleme aldıkları metinler ile hem Tunalı düşüncesinin geniş ufuklarını kapsamaya hem de Tunalı düşüncesine disiplinlerarası bir perspektifle yaklaşmaya çaba harcadılar.

İSMAİL TUNALI DÜŞÜNCESİ
AYHAN BIÇAK - ÖMÜR KARSLI
DERGÂH YAYINLARI


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Postmodern Öykü Denince: Jorge Luis Borges

ŞahaneBirKitap

Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemine dair ilgi, Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman gibi dizilerin de etkisiyle son günlerde iyice arttı.

Editörden

Dünyanın çehresini değiştiren en büyük seyahat, bir odada, bir kitabın yoldaşlığında yapılan seyahattir. Kitaplardan en çok yola çıkmasını öğrenebiliriz. Ola ki hoyrat bir karakterle birlikte seksen günde dünyanın çevresinde devri daim eder, aklımızın eremeyeceği sırlara vakıf oluruz. Her yolculuk, insanın kendi içine attığı adımı biraz daha kuvvetlendirir.