Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Karasızlar Dağıtıldıktan Sonra
Toplam oy: 16

Güven Adıgüzel, 6 yıllık bir aradan sonra şiirlerini bir araya getirdiği Kararsızlar Dağıtıldıktan Sonra ile okurlarıyla buluşuyor. “Meselesi olmayan bir şiirşair hayatta kalamaz” diyen şair, kitapta yer alan şiirleriyle ilgili “Gündelik hayatın görünmeyen iktidarlarına, tüm karşılıksızlık ve kararsızlıklara, ölüm duygusuna, sokağın diline ve hatta Çin Seddi’ne doğru bir şeyler söylüyorum aslında” yorumunu yapıyor.

KARARSIZLAR
DAĞITILDIKTAN SONRA
Güven Adıgüzel
PROFIL KITAP


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

''İnsan Ancak Kendine Dışarıdan Bakınca Hakikati Fark Edebiliyor''

ŞahaneBirKitap

Şiir bir dil işçiliği olduğu kadar bir anlam işçiliğidir de. Çünkü dil bize aynı zamanda bir inceliğin adresini verir. Dilin doğduğu yer, bir ömür insanın yazgısıyla birlikte kol kola yürür. Tohum orasıdır. Dünyanın, adına ömür dediğimiz yaşamak kavgasının başladığı yerde olanca müşfikliğiyle dili görürüz. Dili yani anlama ve kavrama çabamızı.

Editörden

Ursula K. Leguin dendiğinde aklımda hep nitelikli ve bilgece hayaller kurmayı öğreten Batılı bir nine imajı beliriyor. Ursula’yı yalnızca bir hayalci olarak da niteleyemem doğrusu. Bilim Kurgu türü içindeki en filozof yazardır Ursula. Sadece yepyeni bir evren kurmakla kalmaz. Dünyamıza dair bazı kavramları da yerinden oynatır.