Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Kör Nokta
Toplam oy: 6

Kör Nokta, daha önceki romanlarıyla Türkiye Yazarlar Birliği ve Necip Fazıl ödüllerini kazanmış olan Yasemin Karahüseyin’in dördüncü romanı. Kör Nokta, okura hayatın en uç noktalarına değin ayrıntıları büyük bir kurgunun içinde saklayarak anlatıyor. Kör noktada kaybolanlar, noktada kaybolanlar, taşların lisanını anlayanlar, ilk emri ormana üfleyenler… Mekânlar, objeler, hatıralar… Gidenler, sığınanlar, kalanlar… Eski mahalle, otel, hurdalık… Bir kadın, bir erkek, bir kız çocuğu… Yasemin Karahüseyin Kör Nokta’da derin bir çatışmanın içine çekiyor okuyucuyu.

 

KÖR NOKTA

Yasemin Karahüseyin

İZ YAYINCILIKBu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Nobel en prestijli ödüllerden biri olarak biliniyor. Özellikle “Edebiyat” ödülleri her zaman yeni tartışmalara gebe. Nobel’i alan yazarlar kadar, aday gösterilip alamayan yazarlar da bu tartışmanın konusu. Hakkında bir borsa bile var biliyorsunuz.