Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

			


Kör Nokta
Toplam oy: 0

Kör Nokta, daha önceki romanlarıyla Türkiye Yazarlar Birliği ve Necip Fazıl ödüllerini kazanmış olan Yasemin Karahüseyin’in dördüncü romanı. Kör Nokta, okura hayatın en uç noktalarına değin ayrıntıları büyük bir kurgunun içinde saklayarak anlatıyor. Kör noktada kaybolanlar, noktada kaybolanlar, taşların lisanını anlayanlar, ilk emri ormana üfleyenler… Mekânlar, objeler, hatıralar… Gidenler, sığınanlar, kalanlar… Eski mahalle, otel, hurdalık… Bir kadın, bir erkek, bir kız çocuğu… Yasemin Karahüseyin Kör Nokta’da derin bir çatışmanın içine çekiyor okuyucuyu.

 

KÖR NOKTA

Yasemin Karahüseyin

İZ YAYINCILIKBu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Söyleşi

100. sayımızdan itibaren başladığımız Yayınevi Hikâyeleri’nde bu ay İz Yayınları editörü Hamdi Akyol var. Akyol, yayıncılık tarihimizin kilometre taşlarından olan İz Yayınları’nın kuruluşunu, daha çok hangi kitapları bastıklarını ve günümüz yayıncılık ortamının durumunu değerlendirdi.

 

ŞahaneBirKitap

“Tıp gerçek bir kütüphanedir, ama doğru biçimde okunması gerekir” cümlesinden yola çıkan Kütüphanedeki Beden, Charles Dickens’tan Franz Kafka’ya, Virginia Woolf’tan Susan Sontag’a, John Berger’dan Oliver Sacks’e uzanan bir yelpazeyle zenginleşen, tıbbın toplumsal tarihini edebiyat aracılığıyla aydınlatan bir antoloji.

Editörden

 

Günümüz İngiliz romancılarından Ian McEwan’ın Soğuk Savaş döneminin “edebiyat cephesi”ni anlattığı ilginç bir romanı var; Bir Parmak Bal. Ülkemizde de yayınlanan roman bir anlamda birbirine benzemeyen üç ilgi çekici konuyu garip bir kurgu etrafında bir araya getiriyor: Gizli servis, edebiyat ve aşk.