Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Latife Hanım
Toplam oy: 15

Mustafa Kemal Atatürk - Mücadelesi ve Özel Hayatı ve Halide Edib kitaplarının yazarı İpek Çalışlar’ın kaleminden Latife Hanım gözden geçirilmiş yeni baskısıyla okuyucularla buluştu. Evliliği süresince TBMM’ye seçilmiş bir mebus sıfatıyla girmek için mücadele veren Latife Hanım, evlilikleri noktalanınca da entelektüel ve siyasi kimliği ile Türkiye’deki değişimin habercisi olarak izlenen Latife Hanım unutuldu. Kadınların medeni ve siyasi hakları için yılmadan çalışan Latife Hanım’ın hayat hikâyesi bir anlamda Türkiye’nin kadınlarının da hikâyelerinden biri.

LATİFE HANIM
İpek Çalışlar
YAPI KREDI YAYINLARI


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Ekrem Demirli: ''Kuşeyri, ilahi kitaba 'Sevgilinin Mektubu' gibi bakıyordu''

ŞahaneBirKitap

Amerikan psikolojisi ve varoluşçu psikoterapinin önde gelen isimlerinden Rollo May, Yaratma Cesareti adlı o pek ünlü kitabında, modern-kapitalist sarsıntı çağının bizleri bir şeyler yapmaya, üstelik yeni bir şeyler yapmaya çağırdığından bahseder.

Editörden

Deniz denildiğinde aklıma hep Küçük Kara Balık geliyor. Üstelik, Samed Behrengi’nin bu hüzünlü küçük öyküsü, yosunlarla kaplı bir kayadan göllere dökülen, oradan da nehir nehir denize açılan bir öyküdür. Elbette denizden daha fazlasını anlatır. Yine de büyük denizi özleyen küçük bir balık imgesi, insanın dünyadaki yolculuğunu anlatmada bana hep eşsiz bir metafor olarak görünmüştür.